Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

II Ogólnopolski Konkurs „Teoria i Praktyka” dla Uczniów Szkół Masażu już za nami!

Konkurs masażu TEORIA I PRAKTYKA dla Uczniów Szkół Masażu FOTO - Agata Bloch
Konkurs masażu TEORIA I PRAKTYKA dla Uczniów Szkół Masażu FOTO - Agata Bloch

Głównym celem dwudniowej rywalizacji było propagowanie masażu wśród osób z dysfunkcją wzroku. O wysokim poziomie przedsięwzięcia świadczy fakt, że zwycięzca uzyskał maksymalną liczbę punktów zarówno z części praktycznej jak i teoretycznej. Cieszymy się również, że drugie miejsce po trudnych zmaganiach przypadło Kamili Rahn - uczennicy klasy 3TM z bydgoskiej placówki” mówi Agata Bloch, jedna z pomysłodawczyń konkursu. Organizatorem przedsięwzięcia był Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille'a w Bydgoszczy.

 

Konkurs składał się z dwóch etapów: teoretycznej (pisemnej) oraz praktycznej.
W piątek do części teoretycznej przystąpiły 23 osoby. Byli to uczniowie szkół masażu z całej Polski: głównie kończący już ostatni etap edukacyjny i przygotowujący się do egzaminu zawodowego. Do konkursu przystąpiły również osoby dopiero rozpoczynające naukę w szkołach masażu. Do sobotniej części - praktycznej - zakwalifikowano 8 osób z wynikiem ponad 60% poprawnych odpowiedzi z części teoretycznej.

 

Uczestnicy rywalizacji mieli okazję zapoznać się m.in. z jednostką egzaminacyjną, jaką jest bydgoska placówka. Konkurs odbywał się w dniach 17-18 maja 2019r. i został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Przedsięwzięcie objął patronatem naukowym Rektor Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Gratulujemy wszystkim uczestnikom sukcesu i zapraszamy na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku.

 

Tekst i foto: Agata Bloch/Jacek Knychała

 

Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille'a w Bydgoszczy jest jednostką organizacyjną, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa  Kujawsko-Pomorskiego.

 

www.braille.bydgoszcz.pl

 

Konkurs masażu TEORIA I PRAKTYKA dla Uczniów Szkół Masażu FOTO - Agata BlochKonkurs masażu TEORIA I PRAKTYKA dla Uczniów Szkół Masażu FOTO - Agata Bloch

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone