Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

INTERWENCJA KRYZYSOWA W SZKOLE

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Zapraszamy    dyrektorów    wszystkich    typów    szkół,    pedagogów,    psychologów,    nauczycieli i wychowawców na szkolenie na temat INTERWENCJA KRYZYSOWA W SZKOLE. Szkolenie odbędzie się 6 czerwca w godzinach 15.00 – 18.30 w sali konferencyjnej Kujawsko–Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy.

 

Podczas szkolenia dowiemy się: Jak pracować w szkole z problemem samookaleczeń i myśli samobójczych? Jak rozmawiać z rodzicami ucznia będącego w kryzysie? Co powiedzieć klasie, kiedy jeden z jej członków targnął się na swoje życie?

 

Program:

1. Kryzys    dzieci    i    młodzieży    2.    Psychologia    kryzysu.    Rodzaje    i    fazy    kryzysu ASD (Zespół ostrego stresu) i PTSD (Zespół stresu pourazowego) 4. Sześcioetapowy model interwencji kryzysowej   5.   Techniki   redukcji   stresu   i   relaksacja   w   interwencji   kryzysowej 6. Rówieśnicza i  branżowa  interwencja  kryzysowa  7.  Współpraca  interdyscyplinarna  z  mediami w interwencji kryzysowej 8. Procedury postępowania w interwencji kryzysowej 9. Interwencja kryzysowa,   a   diagnostyka   psychiatryczna   10.   Interwencja   kryzysowa,   a   terapia   11.   Metoda przedłużonej ekspozycji w terapii traumy 12. Komunikacja w interwencji kryzysowej 13. Środki bezpieczeństwa dla interwenta kryzysowego 14. Model interwencji kryzysowej CISM 15. Specyfika interwencji kryzysowej wobec dzieci i młodzieży.

 

Prowadzący:  Tomasz  Bilicki  –  certyfikowany  interwent  kryzysowy  (University  of  Maryland), terapeuta,   koordynator   Centrum   Interwencji   Kryzysowej   dla   Młodzieży   Fundacji   Innopolis w Łodzi.

 

 

Liczba miejsc jest ograniczona. Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest wypełnienie  formularza

i uiszczenie opłaty w wysokości 50 zł do  3 czerwca 2019 roku na nr konta bankowego:  21 1020 1462 0000

7202 0220 0319 Bank PKO BP SA O/Bydgoszcz z dopisanym TYTUŁEM KONFERENCJI oraz imieniem

i nazwiskiem uczestnika.

 

 

Informacji udziela:

Magdalena Chylebrant-Karolak – Pracownia Zarządzania, Diagnozy i Wychowania kontakt e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel.52 349 31 50 wew. 43

 

 

 

 

Oprac.
M. Chylebrant Karolak

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone