Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

  • Start
  • Informacje Departamentu

Informacje Departamentu

Rok szkolny 2019/2020 – zestawienia i refleksje

Pracownicy KPCEN w Bydgoszczy

Rok szkolny 2019/2020 przechodzi do historii. Był inny niż wszystkie dotychczasowe, choć jedno pozostało niezmienne - KPCEN w Bydgoszczy jak zawsze dbało o zaspakajanie potrzeb nauczycieli i dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek. Zapewne stąd bierze się sukces placówki. Mimo trudnej sytuacji pandemii nauczyciele konsultanci zorganizowali 540 grup szkoleniowych i przeszkolili 9446 dyrektorów i nauczycieli. Wychodząc naprzeciw potrzebom nauczycieli, uruchomiono różnorodne formy pracy zdalnej: webinaria, warsztaty online, kursy kwalifikacyjne, sieci współpracy i samokształcenia, ponadto codziennością stały się wideokonsultacje i wideodyżury.

Czytaj więcej

Najpiękniejszy z miłorzębów

Miłorząb rosnący przed budynkiem Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy ,foto R. Preus

Miłorząb rosnący przed budynkiem Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zajął zaszczytne czwarte miejsce w konkursie Drzewo Roku 2020.

Czytaj więcej

Zakończył się #odjazdowykpcenchallenge

Logotyp - Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku

Od 26 czerwca do 3 lipca 2020 r. Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku uczestniczyło w ogólnopolskiej akcji Odjazdowy Bibliotekarz. Naszym pomysłem było zorganizowanie rajdu rowerowego w formule #odjazdowykpcenchallenge, gdzie już dziś można obejrzeć  relacje z przebiegu akcji.

Czytaj więcej

O sieci współpracy szkolnych doradców zawodowych

Logotyp Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku

Miniony rok szkolny 2019/2020 był kolejnym rokiem pracy szkolnych doradców zawodowych w ramach  sieci wsparcia i samokształcenia utworzonej w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku. Udział w sieciach zadeklarowało z początkiem roku szkolnego 36 nauczycieli, a ich aktywność przewidziana była na 30 godzin.

Czytaj więcej

Nie ma wakacji od dbania o środowisko

Fragment banera: co wiesz...

Wakacje to czas, kiedy szczególnie chętnie i często przebywamy w pobliżu wody. Wiemy jednak, że globalne zasoby wody są zagrożone i nieustannie się kurczą. Rozwiązanie quizu pomoże przypomnieć sobie, a może uświadomić, jakie - duże i małe - działania możemy podejmować, aby oszczędzać wodę i chronić jej zasoby.

Czytaj więcej

Certyfikat "Placówka Aktywnie Promująca Czytelnictwo"

Certyfikat "Placówka Aktywnie Promująca Czytelnictwo"

Placówki realizujące w województwie kujawsko-pomorskim projekt Wielka Liga Czytelników miały możliwość ubiegania się o przyznanie Certyfikatu Wielkiej Ligi Czytelników „Placówka Aktywnie Promująca Czytelnictwo”.

Czytaj więcej

O stresie bez stresu – KPCEN w Toruniu szkoli się zdalnie

Logotyp KPCEN w Toruniu

Pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu doskonalą online nauczycieli i… sami poddają się zdalnie szkoleniu. W minionym tygodniu konsultanci i specjaliści dowiedzieli się więcej na temat stresu, motywacji, realizacji siebie w pracy i radzenia sobie z trudnościami. Szkolenie Nie spali się, kto nie płonął – o wypaleniu zawodowym nauczycieli prowadziła Teresa Tymrakiewicz z Centrum Kształcenia Nauczycieli Librus na platformie Clickmeeting.

Czytaj więcej

Rozstrzygnięte konkursy XVI NDŻ

Logotyp KPCEN we Włocławku

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku wraz z Wydziałem Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej Włocławskiej – Referat Duszpasterstwa Rodzin ogłosiły konkursy związane z marcowymi obchodami XVI Narodowego Dnia Życia  i Dnia Świętości Życia.

Czytaj więcej

Odjazdowy Bibliotekarz 2020

Odjazdowy Bibliotekarz

Od 26 czerwca do 3 lipca 2020 r. Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku zaprasza po raz szósty na  rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz, który tym razem zostanie zorganizowany w nowej formule. Motywem przewodnim tegorocznej wyprawy rowerowej jest Mały Książę autorstwa Antoine de Saint-Exupéry’ego, francuskiego pisarza i lotnika, któremu w tym roku przypada 120 rocznica urodzin.

Czytaj więcej

Laureaci Konkursu Odkrywamy Talenty 2020 nagrodzeni

Logotyp KPCEN we Włocławku

18 czerwca 2020 roku wicedyrektor Kujawsko- Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku Małgorzata Wdowczyk wręczyła Nagrody Laureatom tegorocznej edycji Konkursu dla nauczycieli Odkrywamy Talenty 2020. Głównym celem Konkursu jest propagowanie inicjatyw w zakresie rozwijania talentów i uzdolnień uczniów. Wśród nadesłanych prac znalazło się wiele ciekawych i innowacyjnych prezentacji przedstawiających proces indywidualizacji nauczania.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone