Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

  • Start
  • Informacje Departamentu

Informacje Departamentu

Finał międzyszkolnego konkursu czytelniczego „Reading builds knowledge” w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej

Logo Pedagogocznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bydgoszczy

Uczniowie klas 5 – 8 szkół podstawowych z Bydgoszczy i okolic biorący udział w konkursie wykazali się znajomością treści lektur: „The Adventures of Tom Sawyer” i „White Fang” oraz życiorysów autorów, a także zaprezentowali wybrany fragment tekstu z elementami dialogu z podziałem na role. Celem konkursu było upowszechnienie nawyku czytania w języku angielskim wśród uczniów szkół podstawowych oraz zwiększanie zasobu słownictwa i ogólnego poziomu sprawności czytania w języku angielskim.

Czytaj więcej

Korczak na Mistrzostwach Świata

Logo KPSOSW im. J. Korczaka w Toruniu

Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Toruniu otrzymał szczególne wyróżnienie w postaci zaproszenia do otwarcia Halowych Mistrzostw Świata w lekkiej atletyce osób z niepełnosprawnością intelektualną, które rozpoczęły się 25 lutego 2020 roku w Arenie Toruń , a zakończą się 27 lutego 2020 r.

Czytaj więcej

KPCEN w Bydgoszczy i ZUS

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

25 lutego 2020 roku Robert Preus dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy i Mariusz Jaroniewski dyrektor Oddziału ZUS w Bydgoszczy podpisali porozumienie o współpracy. Obejmuje ono m.in. wymianę doświadczeń między nauczycielami konsultantami a pracownikami ZUS, wsparcie merytoryczne nauczycieli w propagowaniu wiedzy  o ubezpieczeniach społecznych, promowanie i wdrażanie w szkołach innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych.

Czytaj więcej

KPCEN Toruń w „Matematycznym Wszechświecie”

XXIX Krajowa Konferencja Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Matematyczny Wszechświat

XXIX Krajowa Konferencja Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki „Matematyczny wszechświat" z patronatem merytorycznym KPCEN w Toruniu już za nami. Od 7 lutego przez 4 dni 750 nauczycieli matematyki z całej Polski wzięło udział w wykładach i warsztatach (które mieliśmy zaszczyt również prowadzić).

Czytaj więcej

100 razy Toruń oczami uczniów IX LO – 100. rocznica powrotu do wolnej Polski –wystawa fotografii

Logotyp - Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu

3 marca (wtorek) o godz. 16.00 Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu zaprasza na wernisaż wystawy prac  uczniów IX LO im. Kazimierza Jagiellończyka w Toruniu.

Czytaj więcej

Nagrody dla laureatów wojewódzkiego konkursu plastycznego

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka  im. M. Rejewskiego w Bydgoszczy - logotyp

W Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. M. Rejewskiego w Bydgoszczy odbyła się uroczystość rozdania nagród i wręczenia dyplomów dla zwycięzców i wyróżnionych w wojewódzkim konkursie plastycznym „Mój ulubiony miś – bohater literacki”. Organizatorem konkursu była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy, a honorowy patronat objęli Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski i Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Bydgoszczy Marek Gralik.

Czytaj więcej

Edukacja globalna w szkole

Logo KPCEN Włocławek

Program seminarium  „Edukacja globalna” okazał się atrakcyjny dla licznie przybyłych do włocławskiego KPCEN uczestników. Nauczyciele i uczniowie wysłuchali pasjonujących prelekcji zaproszonych ekspertów  na tematy związane z globalnymi współzależnościami i wyzwaniami dotyczącymi całej ludzkości. Dyrektor Grażyna Troszyńska powitała gości i prelegentów, którzy w ciekawy, interaktywny sposób przedstawili możliwości poruszania wielu zagadnień i problemów globalnych na konkretnych przedmiotach szkolnych oraz w całościowym procesie kształcenia i wychowania.

Czytaj więcej

Rusza VIII edycja Wojewódzkiego Konkursu Astronomicznego

Zapraszamy uczniów z naszego województwa do wzięcia udziału w kolejnej, ósmej edycji Wojewódzkiego Konkursu Astronomicznego.

Czytaj więcej

Sukces przyszłych terapeutek zajęciowych z inowrocławskiego Medyka

Logo Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu

W dniu 14.02.2020 w Wielkopolskim Samorządowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Gnieźnie odbył się Konkurs pn. " Nowe techniki pracy z podopiecznym - Tworzenie obrazów techniką pouringu." Słuchaczki pierwszego roku Terapii zajęciowej Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu pod kierunkiem pani mgr Lucyny Gąsiorowskiej osiągnęły ogromny sukces.

Czytaj więcej

Pozwólcie mi działać, doświadczać i badać

Logo KPCEN w Bydgoszczy

17 lutego 2020 roku w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy odbyła się konferencja Pozwólcie mi działać, doświadczać i badać, poświęcona propagowaniu  idei pedagogiki Celestyna Freineta.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone