Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

  • Start
  • Informacje Departamentu

Informacje Departamentu

Wyniki konkursu „Marian Rejewski – gigant nauki Kujaw i Pomorza“

Grafika - Konkurs „Marian Rejewski – gigant nauki Kujaw i Pomorza“

W internetowym konkursie, zorganizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Bydgoszczy wzięło udział ponad 70 uczestników ze szkół w Białych Błotach, Bielicach, Bydgoszczy, Kamieniu Krajeńskim, Mogilnie, Mroczy, Rypinie, Strzelnie, Szubinie, Świeciu, Toruniu, Warszawie, Włocławku, Wrześni i Żninie.

Czytaj więcej

Nauczyciele z pasją

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Agnieszka Sikorska, Ewa Świderek, Konrad Trokowski, Ewa Zdrojewska-Baliniak uzyskali zaszczytny tytuł Nauczyciel z pasją.

Czytaj więcej

Podsumowanie Konkursu dla nauczycieli na zaprojektowanie gry dydaktycznej GRAby, dęby, jodły, świerki… . Drzewa w województwie kujawsko-pomorskim

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy w roku szkolnym 2020/2021 po raz kolejny zaprosiło nauczycieli przedszkoli i wszystkich typów szkół do udziału w konkursie  na  zaprojektowanie  gry  dydaktycznej,  GRAby, dęby, jodły, świerki… . Drzewa w województwie kujawsko-pomorskim, której  motywem  przewodnim  są  drzewa.

Czytaj więcej

Konkurs „Oni tworzyli naszą historię" – wyniki

XIII Woj. Konkurs im. E. Zawackiej (2021) – prace uczestników konkursu – zdj. Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu

26 maja 2021 r. w Bibliotece Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu obradowała kapituła XIII edycji Wojewódzkiego Konkursu im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej „Oni tworzyli naszą historię”.

Czytaj więcej

Kurs na kierownika wypoczynku

Logo KPCEN w Bydgoszczy

W dniach 17–22 maja 2021 roku w  Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy po raz kolejny przeprowadzono  10-godzinny  „Kurs na kierownika wypoczynku”.Program kursu realizowany był w formie wykładów i zajęć praktycznych na podstawie  Załącznika nr 7 do Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 marca 2016 r. w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży.  Ze względu na pandemię  zajęcia odbywały się  w formie mieszanej - wykłady zdalnie, a część praktyczna stacjonarnie, z zachowaniem środków bezpieczeństwa sanitarnego. Kurs realizowało czterech specjalistów posiadających odpowiednie uprawnienia do prowadzenia tego typu szkoleń (w tym kierownik zespołu ratunkowego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy).

Czytaj więcej

Wracamy do gry! Sposób na reintegrację klasy po długiej przerwie

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Na początku roku szkolnego Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy opracowało grę miejską (dydaktyczną) W poszukiwaniu skarbu. Bydgoska opowieść wędrowca. Niestety pandemia pokrzyżowała plany graczom.

Czytaj więcej

Wyniki Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Projektów Edukacyjnych Metodą WebQuest – XI edycja

I miejsce – Szkoła Podstawowa  w Strzygach, Czy przeszłość ma znaczenie. Nasza okolica, nasz region

Zakończył się Kujawsko-Pomorski Festiwal Projektów Edukacyjnych Metodą WebQuest – XI edycja pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Honorowym Patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Czytaj więcej

Zakończenie roku szkolnego i podsumowanie nadzoru pedagogicznego

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Szanowni Dyrektorzy, kończy się kolejny rok szkolny. Oświata funkcjonowała znowu w cieniu pandemii. Nauczyciele dokonają klasyfikacji rocznej po wielu miesiącach nauki zdalnej. Dyrektorzy podsumują pełniony nadzór pedagogiczny i pracę szkół w oparciu o wnioski płynące z pracy w roku szkolnym 2020/2021.

Czytaj więcej

Konkurs „Marian Rejewski – gigant nauki Kujaw i Pomorza“

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. M. Rejewskiego w Bydgoszczy zaprasza uczniów klas 6 – 8 i uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie internetowym, który polega na wykazaniu się wiedzą i/lub umiejętnością sprawnego poszukiwania informacji, głównie ze źródeł cyfrowych.

Czytaj więcej

Od przedszkola do biblioteki – seminarium online

Logotyp PBW w Bydgoszczy

Ponad pięćdziesiąt osób, głównie nauczycieli wychowania przedszkolnego, zgłosiło zainteresowanie udziałem w szkoleniu „Od przedszkola do biblioteki”, które odbyło się 12 maja 2021 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone