Szkoła, uczelnia, pracodawca – współpraca w cyfrowej rzeczywistości
W jaki sposób sprostać wymaganiom rekrutacyjnym w odniesieniu do Przemysłu 4.0? Czego wymaga czwarta rewolucja przemysłowa od pracownika, jaki jest jej wpływ na współczesny rynek pracy?
Czy i jakie rozwiązania cyfrowe w sferze rekrutacji pracowników usprawniają pracę firmy i na ile są zachęcające dla potencjalnego kandydata? W jakie kompetencje należy wyposażyć ucznia/studenta aby mógł osiągnąć sukces w dobie transformacji cyfrowej? Czy praca zdalna i hybrydowa przekłada się na wzrost produktywności? Jakie są metody wsparcia i korzyści dla ucznia/studenta wynikające ze współpracy szkoły, uczelni, pracodawcy oraz instytucji zrzeszających pracodawców wspomagających rozwój edukacji w regionie? Na te pytania i szereg innych postarają się odpowiedzieć goście konferencji online SZKOŁA, UCZELNIA, PRACODAWCA – WSPÓŁPRACA W CYFROWEJ RZECZYWISTOŚCI, zorganizowanej 17 maja 2023 roku w godzinach 15.30-17.15 przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy we współpracy z Bydgoskim Klastrem Przemysłowym Dolina Narzędziowa.
Konferencję otworzy Małgorzata Oborska, Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty.
Honorowy Patronat nad wydarzeniem obejmą: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik oraz Instytut Badań Edukacyjnych.
Instytucje partnerskie biorące udział w konferencji to Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Bydgoski Klaster Informatyczny oraz firma NCDC S.A.
Program:
15.30 – 15.35 – rejestracja uczestników na platformie online
15.35 – 17.15 – prelekcje zaproszonych gości:
- Małgorzata Oborska, Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty
- Piotr Wojciechowski, Dyrektor Zarządzający Bydgoskiego Klastra Przemysłowego Dolina Narzędziowa
- dr Aleksandra Nowakowska-Kutra, socjolog, pracownik naukowy w Instytucie Komunikacji Społecznej i Mediów, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
- Jakub Tomczewski, Prezes Bydgoskiego Klastra Informatycznego
- dr Ziemowit Socha – Lider Regionalny w województwie kujawsko-pomorskim, Instytut Badań Edukacyjnych
- Przemysław Muller, Broker innowacji, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
- Andrzej Sobieszczański, Dyrektor Wydziału Organizacyjnego Kujawsko-Pomorskiego Kuratorium Oświaty
- Maciej Tomczewski, koordynator procesu rekrutacji do programu praktyk zawodowych, specjalista ds. bezpieczeństwa informacji, NCDC S.A.
- dr Lidia Mosińska, fizyk, pracownik naukowy Wydziału Fizyki, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
- Michał Siudziński, specjalista ds. edukacji i szkoleń, Bydgoski Klaster Przemysłowy
17.00 – 17.15 – dyskusja, pytania do specjalistów
Opracowała: Roma Gorczyca