Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

  • Start
  • Edukacja
  • Światowy Dzień Książki na oddziałach szpitalnych w Bydgoszczy

Światowy Dzień Książki na oddziałach szpitalnych w Bydgoszczy

Podczas spotkania informującego o zasobach Biblioteki Regionalnej, fot. Ilona Jeziorkowska
Podczas spotkania informującego o zasobach Biblioteki Regionalnej, fot. Ilona Jeziorkowska

Każde święto książki jest wspaniałą okazją do licznych spotkań popularyzujących słowo pisane. Przesłanie i idea tej uroczystości w bieżącym roku ma znaczenie szczególne ze względu na liczne ograniczenia spowodowane pandemią, które utrudniają dostęp do szeroko pojętej kultury. Z tej okazji w dniu 22 kwietnia odbyły się spotkania tematyczne on-line, podczas których zaproszeni goście dzielili się z naszymi uczniami pasją do literatury,  zachęcając w ten sposób do częstszego obcowania z książką.

 

Panie Anna Kraszkiewicz z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bydgoszczy i Justyna Jurasz z Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Opolu w interesujący sposób zaprezentowały historię i budowę książki. Natomiast Panie Joanna Matyasik i Karolina Stanek z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy odkryły przed nami różne tajemnice Biblioteki Bernardynów i oprowadziły po zasobach biblioteki regionalnej. Poinstruowały również jak korzystać z zasobów biblioteki cyfrowej.

 

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie przebywający na oddziałach Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. J. Brudzińskiego i Szpitala Uniwersyteckiego im. A. Jurasza w Bydgoszczy, a także rodzice naszych podopiecznych, nauczyciele i personel medyczny. Taka forma realizacji zajęć zyskała uznanie wśród jej uczestników. Jeszcze długo po zakończeniu spotkania wybrzmiewały dyskusje o zasłyszanych anegdotach. Zainteresowanie taką formą spotkania przerosło nasze oczekiwania. Organizując to przedsięwzięcie nie spodziewaliśmy się tak dużej aprobaty i uwagi, zarówno ze strony uczniów jak ich opiekunów. Tym samym daje nam to impuls do zorganizowana w przyszłym roku podobnych spotkań o dużo szerszym zasięgu propagujących idee czytania i zachęcających do korzystania zasobów bibliotek.

 

Opracowanie – Ilona Jeziorkowska

 

Podczas spotkania informującego o zasobach Biblioteki Regionalnej, fot. Ilona JeziorkowskaPrezentacja o Bibliotece Bernardynów, fot. Ilona JeziorkowskaPlakat informujący o akcji, wyk. Małgorzata Ziętara

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone