Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

  • Start
  • Edukacja
  • Podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczo-Plastycznego „Moja ulubiona książka”

Podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczo-Plastycznego „Moja ulubiona książka”

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka  im. M. Rejewskiego w Bydgoszczy - logotyp

W siedzibie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy rozstrzygnięto Wojewódzki Konkurs Czytelniczo-Plastyczny „Moja ulubiona książka”. Konkurs został zorganizowany w ramach popularyzacji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Jego organizatorem była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy, a honorowy patronat objęli: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Piotr Całbecki, Prezydent Miasta Bydgoszczy, Rafał Bruski oraz Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Marek Gralik.

 

 Na konkurs napłynęła rekordowa, w historii organizowanych przez PBW konkursów plastycznych, liczba prawie 1400 prac ze 131 placówek województwa kujawsko-pomorskiego. Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością, wyobraźnią, kreatywnością i starannością. Prace ilustrowały 310 tytułów książek dla dzieci i były wykonane w różnych technikach plastycznych.

Komisja konkursowa w składzie:  

  • dr Maria Sobieszczyk – Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy,
  • Anna Drejas – Państwowy Zespół Szkół Plastycznych im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy,
  • Ewa Pronobis-Sosnowska – Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. M. Rejewskiego w Bydgoszczy,
  • Justyna Frelichowska - Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. M. Rejewskiego w Bydgoszczy

wybrała najlepsze prace, które oceniane były zgodnie z następującymi kryteriami:

- ciekawa interpretacja proponowanej tematyki,

- zgodność pracy z tematem,

- samodzielność i oryginalność,

- estetyka wykonanej pracy.


            Laureatami konkursu zostali:

 

I miejsce :

 

Pola Horbaczewska-Płotka     Szkoła Podstawowa nr 64 w Bydgoszczy

Szymon Słupecki                     Zespół Szkół w Lubostroniu   
           

II miejsce :

 

Jacek Michalski                      Szkoła Podstawowa w Dobrzyniu nad Wisłą

Franciszek Niedbalski             Zespół Szkół w Lubostroniu

 

III miejsce :

 

Bartosz Ciernicki                    Szkoła Podstawowa w Grucie

Ksawery Śliwicki                     Szkoła Podstawowa nr 5 w Toruniu

Alicja Szamotulska                  Szkoła Podstawowa nr 1 w Inowrocławiu    

 

Wyróżnienia :

 

Kornelia Nowasielska             Szkoła Podstawowa nr 5 w Toruniu  

Maciej Marquardt                  Szkoła Podstawowa nr 64 w Bydgoszczy

Hanna Bernas                        Zespół Szkolno-Przedszkolny w Paterku      

Julia Rosińska                          Szkoła Podstawowa nr 5 w Toruniu

Maria Rybacka                       Szkoła Podstawowa w Janikowie

Zofia Myśliwiec                      Szkoła Podstawowa nr 32 w Bydgoszczy      

Igor Rybacki                            Szkoła Podstawowa w Sławkowie

Lena Basa                                Szkoła Podstawowa w Szczepanowie

Bartosz Urbański                    Szkoła Podstawowa nr 5 w Toruniu

Amelia Mądraszewska           Szkoła Podstawowa w Złejwsi Wielkiej

Antonina Siemianowska         Katolicka Szkoła Podstawowa w Inowrocławiu

Mike Główny                          Szkoła Podstawowa w Zelgnie

Aleksandra Uździńska             Szkoła Podstawowa nr 10 w Toruniu

Emilia Janiszewska                 Szkoła Podstawowa nr 2 w Szubinie

Maria Ochocka                       Szkoła Podstawowa w Janikowie

Wiktoria Rzepecka                 Szkoła Podstawowa nr 23 w Toruniu

Jagoda Siczek                          Szkoła Podstawowa nr 2 w Świeciu

Maksymilian Śliwka                Szkoła Podstawowa w Zelgnie

Magdalena Majerczak           Szkoła Podstawowa w Górsku

Filip Banasiak                         Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Racicach

Błażej Wachowski                   Szkoła Podstawowa w Sławkowie

Zuzanna Pączek                      Szkoła Podstawowa w Pruszczu       

Gracjan Kurek                         Szkoła Podstawowa nr 46 w Bydgoszczy

Wiktor Więcław                     Szkoła Podstawowa w Łochowie

Maria Wełnic                         Szkoła Podstawowa nr 1 w Mogilnie

 

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka bardzo serdecznie gratuluje wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym. Ze względu na panującą sytuację epidemiczną nie odbędzie się uroczysta gala konkursowa. Biblioteka prosi o kontakt telefoniczny po 20 kwietnia 2021 roku w sprawie indywidualnego ustalenia terminu i sposobu odbioru nagród.

Organizatorzy konkursu dziękują wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i zapraszają do udziału w kolejnych konkursach.

 

Wyróżnione prace znajdują się na stronie internetowej PBW www.pbw.bydgoszcz.pl w dziale Aktualności.

 

Opracowały:

Grażyna Ruta-Balińska

Joanna Grabowska-Janowiak

 

Prace laureatów I i II miejscaPrace laureatów III miejsca

 

 

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone