Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

  • Start
  • Edukacja
  • V Kongres nauczycieli wychowania przedszkolnego „Sprawdzone metody służące wychowaniu i edukacji małego dziecka”

V Kongres nauczycieli wychowania przedszkolnego „Sprawdzone metody służące wychowaniu i edukacji małego dziecka”

Logotyp KPSOSW im. J.Korczaka w Toruniu

W dniu 18 maja 2019 roku nauczyciele z KPSOSW w Toruniu brali udział w V Kongresie nauczycieli wychowania przedszkolnego pt. „Sprawdzone metody służące wychowaniu i edukacji małego dziecka”. Spotkanie miało na celu podniesienie kompetencji nauczycieli w zakresie wychowania i edukacji dziecka. Wykład inauguracyjny pt. „Jak zadbać o siebie i swój rozwój, aby skutecznie pracować z dzieckiem” przedstawiła Małgorzata Nowicka z Instytutu Pozytywnej Edukacji w Warszawie. Dr Elżbieta Wieczór z Wydziału Nauk Pedagogicznych UMK w Toruniu, przedstawiła wykład „O fenomenie wychowania”- czyli refleksje wokół nauczycielskich i rodzicielskich strategii wychowania.

 

Kongres prowadzony był w formie aktywnej konferencji, podczas której zebrani prelegenci prezentowali swoje innowacyjne działania w pracy z dziećmi (m. in. bajkoterapia jako wprowadzenie w świat wartości, systemem C. Orffa, wykorzystanie pedagogiki teatru w pracy z dziećmi, zabawy badawcze w przedszkolu,  program kształtujący postawy społeczne w przedszkolu „Pomocna dłoń”).

 

To była świetna okazja, aby wymienić się wiedzą i doświadczeniem z innym przedszkolami z Torunia, a przede wszystkim przedstawić gościom Kongresu ofertę placówki. Stoisko KPSOSW w Toruniu cieszyło się dużym zainteresowaniem. Rodzice dzieci dopytywali również o nowo otwarty bezpłatny Punkt Konsultacyjno - Diagnostyczny, który powstał w KPSOSW w styczniu br. (szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.sosw.torun.pl).

 

Kongres baner KPSOSWNauczycielki KPSOSW w ToruniuStoisko KPSOSW w Toruniu

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone