Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

KWIETNIOWI ANTYPIRACI TWORZĄ SWÓJ KODEKS

Antypiraci z Gdyni unikają pozostawiania cyfrowych śladów
Antypiraci z Gdyni unikają pozostawiania cyfrowych śladów

Do Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku napływają relacje z działań przeprowadzonych w ramach trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji Kwietniowi Antypiraci, którą Biblioteka w Szkole objęła patronatem medialnym.

 

W tym roku finał Antypiratów przypadł w niesprzyjającym dla nas terminie (23-26 kwietnia był strajk w szkołach). W związku z tym antypirackie działania rozciągnęły się w czasie. Część szkół realizowała działania w Tygodniu Bibliotek (8-15 maja).

Nauczyciele i uczniowie wykazali się po raz trzeci kreatywnością w przygotowaniu działań. W tym roku ich efektem było opracowanie  Kodeksu Antypirata, który dba o wizerunek. Każdy kodeks wykonany jest inną techniką i uwzględnia wiele aspektów odpowiedzialnego korzystania z informacji i budowania swojego medialnego wizerunku.

Uczestnicy akcji zadbali też o medialną promocję swoich działań. Informacje o przeprowadzonej akcji ukazały się na stronach internetowych szkół oraz w lokalnych mediach w różnych miejscach całej Polsce.

Uczestnictwo w akcji jest innowacyjną formą rozwijania wymienionej przez Radę Europy jako pierwsza z kluczowych kompetencji - rozumienie i tworzenie informacji

 

Antypiraci z Gdyni unikają pozostawiania cyfrowych śladówAntypiratki z Żukowadeklaracje Antypiratów z Żyrzynalogo Antypiratów odtworzone w Służewiesympatyczna gromadka z Dominikowic

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone