Aktualności

fot. Andrzej Goinski
fot. Andrzej Goinski

Wykłady „Aktywny senior XXI wieku”

W piątek (14 grudnia) we Włocławku odbył się ostatni wykład z cyklu spotkań, których tematem była sytuacja osób starszych, problemy, z jakimi zmagają się opiekunowie seniorów oraz metody terapii i pracy z osobami w podeszłym wieku. Organizatorem wykładów był Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu. Projekt wsparł samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

 

– Ze względu na współczesne procesy demograficzne seniorzy stanowią coraz większą grupę mieszkańców naszego regionu, a także kraju i całego kontynentu. To ważna grupa obywateli, których głos musi być brany pod uwagę przez rządy i samorządy, w tym samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. Pamiętamy o tym. Jednym z najważniejszych naszych długofalowych wyzwań rozwojowych jest aktywizacja osób starszych w ich środowiskach – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Spotkanie odbyło dziś (14 grudnia) w Hotel Młyn przy Okrzei 77 we Włocławku. Wykład poświęcony został aktywizacji osób z chorobą otępienną, roli odżywiania w wieku senioralnym oraz aktywności fizycznej wieku podeszłego.

 

Polityka senioralna będąca odpowiedzią na zapotrzebowanie społeczne to ważny element polityki społecznej samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. Więcej informacji na temat działalności na rzecz seniorów w materiałach zamieszczonych w zakładce „Kujawsko-Pomorskie dla seniorów”.

 

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

5 grudnia 2018 r.

Ostatnia aktualizacja: 17 grudnia 2018 r.