Aktualności

Wsparcie dla rodzin, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Wsparcie dla rodzin, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Wsparcie dla rodzin

120 tysięcy złotych z budżetu województwa trafiło w tym roku na realizację projektów wspierających rodziny w pełnieniu funkcji rodzicielskich. Dziesięć wybranych w drodze konkursu zadań przeprowadziły lub przeprowadzą organizacje na terenie Bydgoszczy, Grudziądza, Torunia i powiatu inowrocławskiego.

– Wsparcie rodziców jest kluczowym elementem kształtującym dorosłe życie młodych ludzi, dlatego tak ważne jest wzmacnianie potencjału rodziny i rozwój umiejętności wychowawczych i rodzicielskich – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Wśród organizacji, które otrzymały dotacje są między innymi stowarzyszenie Gildia Superbohaterów z Torunia, grudziądzka poradnia Specjalistyczna Pomoc Rodzinna „Nadzieja”, bydgoska fundacja „Nie – Zwykła” dla rodziny oraz inowrocławska fundacja Ekspert-Kujawy. W ramach projektów rodzice biorą udział w warsztatach umiejętności wychowawczych i zajęciach terapeutycznych, podczas których uczą się między innymi jak budować dobre relacje z dzieckiem, jak rozwiązywać konflikty w rodzinie oraz jak wspierać i rozwijać umiejętności swoich pociech.

Lista dofinansowanych projektów

Dotacje dla pozarządówek w liczbach:

  • 7 milionów złotych na realizację projektów NGO z budżetu województwa kujawsko-pomorskiego,
  • 20 konkursów dla pozarządówek z różnych zakresów działalności,
  • 120 tysięcy złotych na realizację projektów wspierających rodziny w pełnieniu funkcji rodzicielskich,
  • 25 tysięcy złotych – najwyższa dotacja przyznana w tym konkursie.

Samorząd województwa corocznie wspiera realizację projektów organizacji pozarządowych w dziedzinie kultury, sportu, rozwiązywania problemów uzależnień, pomocy społecznej, ochrony zdrowia, turystyki oraz działalności na rzecz osób niepełnosprawnych. W tym roku w puli środków blisko 7 milionów złotych, które zostały rozdysponowane w ramach 20 konkursów.

Zobacz także:

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

3 sierpnia 2023 r.