Aktualności

Warsztaty pierwszej pomocy, fot. Łukasz Piecyk dla UMWKP
Warsztaty pierwszej pomocy, fot. Łukasz Piecyk dla UMWKP

Organizacje pozarządowe wesprą ochronę zdrowia

Sto dwadzieścia tysięcy złotych trafi do czternastu organizacji pozarządowych, zajmujących się ochroną i promocją zdrowia. Samorząd województwa przyznał dofinansowanie w konkursie dla ngo-sów na realizację zadań publicznych.

 

Rolą samorządu województwa jest promocja i ochrona zdrowia w regionie, dlatego wspieramy organizacje pozarządowe, których celem jest dobre życie mieszkańców – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Dzięki wsparciu odbędą się kursy pierwszej pomocy organizowane między innymi przez Uczniowski klub sportowy „Orlik” z Kcyni (powiat nakielski), bydgoską Fundację o To Chodzi Edukacja Bez Granic czy Polski Czerwony Krzyż. Warsztaty „Słodka epidemia” o tym, jak skutecznie radzić sobie z nadwagą i nadmiarowym jedzeniem dla mieszkańców i specjalistów z regionu poprowadzi fundacja FITMIND ze Złotopola (powiat lipnowski). Toruńska Fundacja Światło dzięki dofinansowaniu zorganizuje warsztaty w ramach Akademii Walki z Rakiem.

 

Lista wszystkich projektów w załączniku

 

Dotacje dla pozarządówek w liczbach:

  • 7 milionów na realizację projektów NGO z budżetu województwa kujawsko-pomorskiego
  • 20 konkursów dla pozarządówek z różnych zakresów działalności, ogłoszonych w grudniu 2022 roku
  • 120 tysięcy złotych na realizację projektów wspierających ochronę zdrowia (konkurs 10/2023)
  • 14 projektów z regionu otrzyma wsparcie na realizacje zadań w tym konkursie
  • 16,5 tysiąca – najwyższa dotacja przyznana w tym konkursie.

 

Samorząd województwa corocznie wspiera realizację projektów organizacji pozarządowych w dziedzinie kultury, sportu, rozwiązywania problemów uzależnień, pomocy społecznej, ochrony zdrowia, turystyki oraz działalności na rzecz osób niepełnosprawnych. W tym roku w puli środków blisko 7 milionów złotych, które zostały rozdysponowane w ramach 20 konkursów.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

2 maja 2023 r.