Aktualności

Ubiegłoroczna gala wręczenia nagród Agricola-Syn Ziemi, fot. Andrzej Goiński/UMWKP
Ubiegłoroczna gala wręczenia nagród Agricola-Syn Ziemi, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Agricola – Syn Ziemi: nagrodzimy najlepszych

Wyróżnienie najbardziej przedsiębiorczych rolników, promocja i prezentacja różnorodnej aktywności kobiet w zakresie działalności gospodarczej oraz promowanie nowoczesnego rolnictwa naszego regionu – takie cele przyświecają organizatorom konkursu o nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Agricola – Syn Ziemi. Na zgłoszenia czekamy do 15 maja. Dokumenty do pobrania

– Agricola Syn Ziemi  konkurs, w którym wybieramy wyróżniających się rolników, promując jednocześnie nowoczesne metody gospodarowania na wsi. Rolnictwo to przecież element naszej regionalnej kultury i połączenie tradycji ze współczesnością – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Konkurs skierowany jest do osób, które mieszkają i prowadzą gospodarstwo rolne na terenie województwa kujawsko-pomorskiego co najmniej przez 2 lata oraz kobiet prowadzących działalność zawodową i społeczną na terenach wiejskich województwa kujawsko-pomorskiego.

Laureatów wyłonimy w trzech kategoriach:

  • rolnictwo tradycyjne,
  • innowacje w rolnictwie,
  • kobieta przedsiębiorcza, kobieta aktywna społecznie.

Kandydatów mogą zgłaszać samorządy terytorialne, związki i organizacje społeczno-zawodowe rolników, Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego oraz organizacje pozarządowe.

Zgłoszenia przyjmowane są w Biurach Powiatowych Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej. Wykaz biur znajduje się pod adresem www.kpir.pl/index.php/biura-kpir

Informacji na temat konkursu udziela Departament Rolnictwa i Geodezji Urzędu Marszałkowskiego

tel. (056) 621-59-34, e-mail: k.brykala@kujawsko-pomorskie.pl

Regulamin oraz formularze do pobrania

Departament Rolnictwa i Geodezji

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

2 maja 2023 r.