Aktualności

Fot. Wojtek Szbelski dla Teatru Wilama Horzycy w Toruniu
Fot. Wojtek Szbelski dla Teatru Wilama Horzycy w Toruniu

Weekend z kulturą

Arie z oper „Nabucco” Verdiego i „Cyganerii” Pucciniego zabrzmią podczas piątkowego (4 lutego) koncertu w murach Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Bilety dostępne na stronie. Również pozostałe marszałkowskie instytucje kultury przygotowały interesujące wydarzenia na najbliższy weekend.

Bydgoska Filharmonia Pomorska zaprasza także na spektakl komediowy „Wąsik (impresaryjnie)”, który odbędzie się 5 lutego. To zabawna historia z tytułowym wąsikiem w roli głównej. W doborowej obsadzie m.in. Marta Wierzbicka, Mirosław Baka, Radosław Pazura, Adam Krawczuk oraz Michał Koterski. Więcej informacji na stronie.

Na deskach teatru Wilama Horzycy w piątek (4 lutego) wystawiony zostanie spektakl „Być jak Thelma i Louise, czyli w stronę Meksyku” w reżyserii Łukasza Zaleskiego. Bilety można kupić na stronie. W sobotę i niedzielę (5-6 lutego) podczas spektaklu o konflikcie poglądów i systemów wartości „Tango”, spróbujemy rozstrzygnąć, czy każdy ma prawo do własnego szczęścia. Szczegóły na stronie. Od lutego toruńska scena rusza z akcją „Z dzieckiem do teatru” i już w najbliższą niedzielę opiekunowie mogą zabrać dzieci do teatru, które w trakcie spektaklu będą pod profesjonalną opieką spędzać czas na twórczych zajęciach. Więcej informacji na stronie.

Opera Nova w Bydgoszczy w piątek, sobotę i niedzielę (4-6 lutego) zaprasza na musical „Bulwar Zachodzącego Słońca”. Przedstawienie wyróżnione zostało w rankingu najlepszych ubiegłorocznych realizacji muzycznych. Orkiestrą Opery Nova pokieruje Krzysztof Herdzin. Więcej informacji na stronie.

Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu w najbliższą sobotę (5 lutego) zaprasza na trzymający w napięciu thriller „Niebezpieczna gra”. To spektakl, w którym nic nie jest tym, na co wygląda. Szczegóły na stronie.

W weekend (4-6 lutego) Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy organizuje warsztaty dla miłośników śpiewu. W Salonie Hoffman KPCK odbędą się zajęcia wokalne z zespołem bdgVOICES. Więcej informacji, regulamin i karta zgłoszeniowa na stronie.  W sobotę (5 lutego) w Salonie Hoffman odbędzie się koncert Zuzy Wiśniewskiej. To kolejne wydarzenie z cyklu „Czy ten koncert to nie u Was?”. Więcej szczegółów na stronie.

W sobotę (5 lutego) Ośrodek Chopinowski w Szafarni zaprasza wszystkich melomanów na „Fado Project”- koncert, w którego repertuarze znalazły się utwory pisane na gitarę portugalską oraz opracowania tradycyjnych pieśni fado, stanowiących korzenie tego gatunku muzyki. Więcej informacji na stronie 

„Jarmark żywności ekologicznej” to wydarzenie, które na najbliższą sobotę (5 lutego) proponuje Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu. Informacje na stronie.  Ponadto muzeum przedłużyło wystawę „Zbuntowane malarstwo. Obrazy Zbigniewa Wypijewskiego”, którą zwiedzać można jeszcze do 13 lutego.

 

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu zaprasza na wystawę plenerową „Rok Tygrysa”. Malarskie, rysunkowe i graficzne wizerunki, wzbogacone dziecięcą wrażliwością i wyobraźnią, można oglądać przed siedzibą galerii przy Rynku Nowomiejskim 17. „Po prostu sztuka”, to kolejna propozycja galerii, będąca prezentacją kilkudziesięciu prac, wśród których znajdziemy całe bogactwo różnorodnych tematów, technik i środków wypowiedzi plastycznej. Wystawa jest czynna do 1 marca w siedzibie galerii przy Rynku Nowomiejskim 17. Więcej szczegółów na stronie.

Urząd Marszałkowski jest organem prowadzącym dla 16 instytucji kultury w województwie kujawsko-pomorskim. Poza wymienionymi powyżej, są to również:

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

3 lutego 2022 r.