Aktualności

„Bulwar Zachodzącego Słońca” w Operze Nova, fot. Andrzej Makowski dla Opery Nova
„Bulwar Zachodzącego Słońca” w Operze Nova, fot. Andrzej Makowski dla Opery Nova

„Bulwar Zachodzącego Słońca” – premiera słynnego musicalu w Operze Nova

Opowieść jak w filmie noir, świetna muzyka, spore wyzwanie realizacyjne i gwarantowany sukces – w sobotę (18 września) w Operze Nova odbyła się długo wyczekiwana premiera musicalu Andrew Lloyda Webbera „Bulwar Zachodzącego Słońca” w reżyserii Jacka Mikołajczyka. Za stronę muzyczną odpowiada Krzysztof Herdzin i to on poprowadził orkiestrę w premierowy wieczór.

 

Musical Lloyda Webbera inspirowany jest słynnym filmem Billy’ego Wildera „Sunset Boulevard” z 1950 roku. Norma Desmond, niegdyś jedno z największych nazwisk Hollywood, piękna, ekscentryczna dawna gwiazda kina niemego, którą zmiótł z firmamentu triumf dźwięku i muzyki w salach kinowych, i jej romans ze znacznie młodszym, nieco cynicznym scenarzystą Joe Gillisem, z tragicznym zakończeniem – tyle w sferze fabuły. Reżyser Jacek Mikołajczyk jest także tłumaczem libretta. Choreografię przygotowali Katarzyna Zielonka i Jarosław Staniek, autorem scenografii jest Mariusz Napierała, a kostiumów Ilona Binarsch.

 

Partię Normy przygotowały trzy soprany: Jolanta Litwin-Sarzyńska, Katarzyna Nowak-Stańczyk i Anita Steciuk; partię Joego Karol Drozd, Marcin Januszkiewicz i Tomasz Bacajewski.

 

– Norma Desmond… Każda śpiewaczka, każda artystka, kobieta marzy o tym, by się z taką rolą zmierzyć – powiedziała Radiu PiK Katarzyna Nowak-Stańczyk, jedna z trzech Norm w bydgoskim przedstawieniu.

 

Więcej informacji, także terminy kolejnych przedstawień, na stronie Opery Nova, która jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

15 września 2021 r.

Ostatnia aktualizacja: 20 września 2021 r.

 

„Bulwar zachodzącego słońca” w Operze Nova, fot. Andrzej Makowski dla Opery Nova„Bulwar zachodzącego słońca” w Operze Nova, fot. Andrzej Makowski dla Opery Nova