Aktualności

Genowefa Balicka, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Genowefa Balicka, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Torunianka z medalem marszałka

To wierna fanka piłki nożnej, od urodzenia związana z naszym regionem. 27 stycznia pani Genowefa Balicką otrzymała marszałkowski medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis od zastępcy sekretarza województwa Jerzego Grochowskiego.

 

Pochodzi z podtoruńskiego Młyńca, na świat przyszła 28 sierpnia 1921 roku. W młodości wychowywała się pod opieką dziadków. Po wojnie podjęła pracę w zakładach lnu, a później aż do emerytury była ekspedientką w sklepie owocowo-warzywnym. W 1950 roku poślubiła Jana Balickiego.

 

Do niedawna wciąż była lokalną aktywistką, chętnie udzielała się w parafialnym Klubie Seniora. Klubowicze wciąż o niej pamiętają i nie pomijają pani Genowefy podczas organizowania różnych wydarzeń. Nestorka to osoba ciekawa świata, nie są jej obojętne aktualności z kraju i ze świata. O nowinkach chętnie czyta w prasie. Jest fanką piłki nożnej, kibicuje polskiej reprezentacji i swojemu wnukowi, który rozwija karierę trenerską. W ramach relaksu ogląda programy kulinarne i przyrodnicze. Obecnie mieszka w Toruniu. Pełny biogram.

 

Rodziny mieszkańców regionu, którzy w 2022 roku kończą sto lat, a także starszych, zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu 56 62 18 344 i adresem e-mail: stulatkowie@kujawsko-pomorskie.pl. Więcej informacji na naszej stronie internetowej w zakładce Rówieśnicy Niepodległej.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

3 lutego 2022 r.

 

Genowefa Balicka, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPGenowefa Balicka, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPGenowefa Balicka, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP