Aktualności

Święto strażaków w Kruszwicy, fot. Andrzej Goiński/UMWKP
Święto strażaków w Kruszwicy, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Święto strażaków w Kruszwicy

W sobotę (13 maja) w Kruszwicy (powiat inowrocławski) odbyły się wojewódzkie i gminne obchody Dnia Strażaka połączone z 90-leciem OSP w Cukrowni „Kruszwica”. Podczas uroczystego apelu marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Zbigniew Sosnowski uhonorowali zasłużonych druhów medalami Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis.

– Wszystkim strażakom ochotnikom składam najwyższe wyrazy szacunku. Dziękuję za profesjonalną i pełną oddania służbę oraz gratuluję pięknego jubileuszu! – mówił marszałek Piotr Całbecki.

 

Marszałkowskie medale Unitas Durat trafiły do Kazimierza Mroza, Janusza Władysława Gerka, Włodzimierza Jopka, Stanisława Lewandowskiego i Stanisława Beckera.

Struktury Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) to 852 jednostki funkcjonujące przede wszystkim na terenach wiejskich; w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym działa 229 z nich; liczba czynnych członków to 26 tysięcy, a całe środowisko liczy 35 tysięcy osób.

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego od lat konsekwentnie wspiera strażaków w zakupach sprzętu i ekwipunku oraz budowie infrastruktury szkoleniowej. Środki unijne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 umożliwiły m.in. zakup 68 samochodów gaśniczo-ratowniczych.

Zobacz też:

Jednostki strażackie zostały także wyposażone w kilkaset sztuk sprzętu niezbędnego do prowadzenia akcji – to m.in. motopompy, narzędzia hydrauliczne, zestawy ratownictwa medycznego, aparaty do ochrony dróg oddechowych, łodzie, sanie do ratownictwa lodowego, wentylatory oddymiające i agregaty prądotwórcze.

Zobacz:

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

15 maja 2023 r.

Święto strażaków w Kruszwicy, fot. Andrzej Goiński/UMWKPŚwięto strażaków w Kruszwicy, fot. Andrzej Goiński/UMWKPŚwięto strażaków w Kruszwicy, fot. Andrzej Goiński/UMWKPŚwięto strażaków w Kruszwicy, fot. Andrzej Goiński/UMWKPŚwięto strażaków w Kruszwicy, fot. Andrzej Goiński/UMWKPŚwięto strażaków w Kruszwicy, fot. Andrzej Goiński/UMWKPŚwięto strażaków w Kruszwicy, fot. Andrzej Goiński/UMWKPŚwięto strażaków w Kruszwicy, fot. Andrzej Goiński/UMWKPŚwięto strażaków w Kruszwicy, fot. Andrzej Goiński/UMWKPŚwięto strażaków w Kruszwicy, fot. Andrzej Goiński/UMWKPŚwięto strażaków w Kruszwicy, fot. Andrzej Goiński/UMWKPŚwięto strażaków w Kruszwicy, fot. Andrzej Goiński/UMWKPŚwięto strażaków w Kruszwicy, fot. Andrzej Goiński/UMWKPŚwięto strażaków w Kruszwicy, fot. Andrzej Goiński/UMWKPŚwięto strażaków w Kruszwicy, fot. Andrzej Goiński/UMWKPŚwięto strażaków w Kruszwicy, fot. Andrzej Goiński/UMWKPŚwięto strażaków w Kruszwicy, fot. Andrzej Goiński/UMWKPŚwięto strażaków w Kruszwicy, fot. Andrzej Goiński/UMWKPŚwięto strażaków w Kruszwicy, fot. Andrzej Goiński/UMWKP