Aktualności

Przekazanie wozu strażackiego dla OSP Pokrzydowo, fot. Elżbieta Stawska GOKSiR Zbiczno
Przekazanie wozu strażackiego dla OSP Pokrzydowo, fot. Elżbieta Stawska GOKSiR Zbiczno

Nowy wóz dla strażaków w powiecie brodnickim

Ochotniczej Straży Pożarnej w Pokrzydowie posłuży nowoczesny samochód ratowniczo-gaśniczy, który w sobotę (10 lipca) przekazał strażakom wicemarszałek Zbigniew Sosnowski. Do końca roku do jednostek OSP w naszym województwie trafią kolejne wozy, których zakup współfinansuje samorząd województwa przy wsparciu środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Łącznie przekażemy druhom 46 samochodów.

– Znacząco wzmocni to wyposażenie służb ratowniczych. Także w nowej perspektywie finansowej planujemy tego rodzaju zakupy – zaznacza wicemarszałek województwa Zbigniew Sosnowski.

W sobotę (10 lipca) odbyło się spotkanie wicemarszałka Sosnowskiego ze strażakami OSP na terenie Zespołu Szkół w Pokrzydowie. Nowy nabytek – w pełni wyposażony średni samochód gaśniczy marki Iveco – to pierwszy fabrycznie nowy wóz na stanie jednostki. Kosztował 760 tysięcy złotych, inwestycja została sfinansowana w ramach RPO z udziałem środków gminy Zbiczno.

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego od lat konsekwentnie wspiera straż pożarną w zakupach sprzętu i ekwipunku oraz budowie infrastruktury szkoleniowej. Na rzecz jednostek Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych ze środków RPO na lata 2014-2020 wyasygnowaliśmy 50 milionów złotych, z czego 22 miliony zostały przeznaczone na zakup 46 samochodów gaśniczo-ratowniczych dla OSP. 29 z nich służy już strażakom, kolejne, w ramach ostatniego etapu projektu, trafią do jednostek w całym województwie do końca roku.

Zobacz:

Jednostki OSP w naszym regionie zostały też wyposażone przez samorząd województwa w kilkaset sztuk sprzętu niezbędnego do prowadzenia akcji – to m.in. motopompy, narzędzia hydrauliczne, zestawy ratownictwa medycznego, aparaty do ochrony dróg oddechowych, łodzie, sanie do ratownictwa lodowego, wentylatory oddymiające i agregaty prądotwórcze. Nie tylko przekazujemy nowy sprzęt, ale pomagamy też rekompensując poniesione na akcjach straty – w lutym węże pożarnicze i komplety ubrań ochronnych odebrali strażacy z zastępów, które w listopadzie ubiegłego roku brały udział w akcji gaszenia pożaru nielegalnego składowiska opon w Raciniewie w powiecie chełmińskim.

Zobacz:

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

12 lipca 2021 r.

Przekazanie wozu strażackiego dla OSP Pokrzydowo, fot. Elżbieta Stawska GOKSiR ZbicznoPrzekazanie wozu strażackiego dla OSP Pokrzydowo, fot. Elżbieta Stawska GOKSiR ZbicznoPrzekazanie wozu strażackiego dla OSP Pokrzydowo, fot. Elżbieta Stawska GOKSiR ZbicznoPrzekazanie wozu strażackiego dla OSP Pokrzydowo, fot. Elżbieta Stawska GOKSiR ZbicznoPrzekazanie wozu strażackiego dla OSP Pokrzydowo, fot. Elżbieta Stawska GOKSiR ZbicznoPrzekazanie wozu strażackiego dla OSP Pokrzydowo, fot. Elżbieta Stawska GOKSiR Zbiczno