Aktualności

Wręczenie nagród w konkursie „Rodzynki z pozarządówki”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Wręczenie nagród w konkursie „Rodzynki z pozarządówki”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Rodzynki z pozarządówek z nagrodami

Realizacja międzynarodowego programu „Trenuj bycie dobrym” w gminie Unisław, upamiętnienie postaci Edwarda Mycielskiego Trojanowskiego w Aleksandrowie Kujawskim oraz warsztaty i zajęcia pozalekcyjne dla dzieci we Wszedniu (powiat mogileński) – to tylko kilka z ośmiu działań instytucji pozarządowych, które zwyciężyły w marszałkowskim konkursie na najlepsze inicjatywy społeczne. Laureatom tegorocznej edycji nagrody wręczyli we wtorek (21 czerwca) członkowie zarządu województwa Aneta Jędrzejewska i Sławomir Kopyść oraz radna województwa Katarzyna Lubańska. Zdjęcia do pobrania

– Funkcjonujące w Kujawsko-Pomorskiem instytucje trzeciego sektora to ważni partnerzy samorządu województwa w niemal każdym obszarze życia społecznego i gospodarczego. Z satysfakcją wyróżniamy i wspieramy zwłaszcza te opierające się na wolontariacie, których interesujące, nowatorskie działania mogą być inspiracją dla innych ngo-sów – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Na uroczystości, która odbyła się w Pałacu Dąmbskich Kujawsko-Pomorskiego Teatru Muzycznego w Toruniu obecni byli także m.in. członkowie kapituły konkursu. Nagrody finansowe po 3 tysiące 750 złotych każda, wraz z tytułami „Rodzynki z pozarządówki” trafiły do ośmiu organizacji: „Kuźni Talentów. Peron 9 i 3/4” z Aleksandrowa Kujawskiego, Stowarzyszenia „Porozumienie Chełmińskie”, Unisławskiego Towarzystwa Historycznego, Klubu Żeglarskiego Kormoran z Janikowa (powiat inowrocławski), Ochotniczej Straży Pożarnej w Rachcinie (w powiecie lipnowskim), Fundacji Profesora Ciekawskiego z Bydgoszczy, Stowarzyszenia Miłośników Szkoły „Kubusiowi Przyjaciele” z Wszednia (powiat mogileński) i Stowarzyszenia „Jesteśmy tacy sami” z Sępólna Krajeńskiego.

Współpraca samorządu i organizacji pozarządowych

W Kujawsko-Pomorskiem współpracę ngo-sów z samorządem województwa budujemy w oparciu o Radę Działalności Pożytku Publicznego oraz Sejmik Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego – gremium tworzone przez reprezentantów sektora ngo-sów z całego województwa. Oba zespoły współpracują ściśle z działającym w strukturach Urzędu Marszałkowskiego Biurem Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi i spełniają ważną rolę konsultacyjną.

Każdego roku samorząd województwa przekazuje miliony złotych na wsparcie realizacji projektów organizacji pozarządowych w wielu dziedzinach. W tym roku środki w wysokości 7 mln złotych zostały rozdysponowywane w ramach 22 konkursów. Prowadzimy też kampanię zachęcającą do przekazania jednego procenta podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego z województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

21 czerwca 2022 r.

Ostatnia aktualizacja: 23 czerwca 2022 r.

Wręczenie nagród w konkursie „Rodzynki z pozarządówki”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPWręczenie nagród w konkursie „Rodzynki z pozarządówki”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPWręczenie nagród w konkursie „Rodzynki z pozarządówki”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPWręczenie nagród w konkursie „Rodzynki z pozarządówki”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPWręczenie nagród w konkursie „Rodzynki z pozarządówki”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPWręczenie nagród w konkursie „Rodzynki z pozarządówki”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPWręczenie nagród w konkursie „Rodzynki z pozarządówki”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPWręczenie nagród w konkursie „Rodzynki z pozarządówki”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPWręczenie nagród w konkursie „Rodzynki z pozarządówki”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPWręczenie nagród w konkursie „Rodzynki z pozarządówki”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPWręczenie nagród w konkursie „Rodzynki z pozarządówki”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPWręczenie nagród w konkursie „Rodzynki z pozarządówki”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPWręczenie nagród w konkursie „Rodzynki z pozarządówki”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPWręczenie nagród w konkursie „Rodzynki z pozarządówki”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPWręczenie nagród w konkursie „Rodzynki z pozarządówki”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPWręczenie nagród w konkursie „Rodzynki z pozarządówki”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPWręczenie nagród w konkursie „Rodzynki z pozarządówki”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPWręczenie nagród w konkursie „Rodzynki z pozarządówki”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP