Aktualności

Lokalna Żywność, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Lokalna Żywność, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Regionalni producenci zapraszają na zakupy

Jeszcze tylko dziś (27 czerwca) do godziny 12 otwarte jest okienko zakupowe Lokalnej Żywności. To ostatnia szansa na zakup świeżych wyrobów prosto od rolników z naszego województwa. Zamówienia można składać do 27 czerwca do godziny 12. Odbiór 30 czerwca (czwartek) w trzech lokalizacjach w Toruniu. Produkty są pozbawione chemicznych dodatków, a wśród nowości znalazły się syrop z mniszka lekarskiego, świeżo wysmażone powidła z rabarbaru czy metka łososiowa.

 

– Kujawsko-Pomorskie kusi różnorodnością smaków, a wśród produktów oferowanych w naszym sklepie internetowym każdy znajdzie coś dla siebie. To także świetny pomysł na upominek – zachęca marszałek Piotr Całbecki.

 

W ofercie sklepu Lokalna Żywność między innymi szeroki wybór swojskich wędlin, rzemieślniczych serów krowich i kozich, duży wybór olei tłoczonych na zimno, domowe pierogi i zioła.

 

Zamówione produkty będą gotowe do odbioru w czwartek 30 czerwca w jednym z trzech miejsc w Toruniu:

  • punkcie podawczo-kancelaryjnym przed głównym wejściem do Urzędu Marszałkowskiego przy placu Teatralnym 2 od 14.30 do 16,
  • budynku Urzędu Marszałkowskiego przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 73 w sali numer 16, w godzinach od 14.30 do 16.30,
  • Auli UMK przy ulicy Jurija Gagarina 11, od 15 do 16.

 

Produkty od początku do końca powstają w jednym gospodarstwie. Jest to przykład wdrażania idei krótkiego łańcucha żywności. Zamówienia są zbierane odpowiednio wcześniej, aby dostawa mogła odbyć się bezpośrednio po zebraniu lub wytworzeniu produktów. Dzięki temu są one najświeższe, zapewnia to najwyższą jakość. Produkty są dostarczane w ekologicznych torbach wielorazowego użytku, a mleko sprzedawane w butelkach zwrotnych. Zakupy na Lokalnej Żywności to także wyraz wsparcia lokalnego biznesu.

 

Rolnicy, którzy chcą dołączyć do grona naszych dostawców, mogą zgłaszać się za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres kontakt@lokalna-zywnosc.pl.

 

Źródłem finansowania projektu są grant Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i budżet województwa. Realizacja jest możliwa dzięki współpracy samorządu województwa z marszałkowskim Regionalnym Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej w Przysieku.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

21 czerwca 2022 r.

Ostatnia aktualizacja: 27 czerwca 2022 r.

 

Lokalna Żywność, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPLokalna Żywność, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPLokalna Żywność, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP