Aktualności

Prezentacja szkółek kolarskich na toruńskiej Motoarenie, fot. archiwum Urzędu Marszałkowskiego
Prezentacja szkółek kolarskich na toruńskiej Motoarenie, fot. archiwum Urzędu Marszałkowskiego

Kujawsko-pomorskie szkółki kolarskie

W naszym regionie funkcjonuje 37 szkółek kolarskich, w każdej z nich trenuje co najmniej 15 młodych adeptów kolarstwa. Ich działalność współfinansuje Urząd Marszałkowski. Nasze szkółki zaprezentowały się 20 września na toruńskiej Motoarenie, podczas imprezy kolarskiej „W pogoni za Mają i Majką, szukamy następców Kwiatka”.

– W regionie inwestujemy nie tylko w rozbudowę bazy sportowej, ale również w projekty wspierające aktywność fizyczną mieszkańców. Szczególnie zależy nam na zachęceniu do uprawiania sportu jak największej liczby dzieci i młodzieży – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Projekt Kujawsko-Pomorskich Szkółek Kolarskich realizowany jest już piąty sezon. W tym roku na realizację zadania samorząd województwa przeznaczył 180 tysięcy złotych. Łącznie od 2015 roku wsparliśmy działanie szkółek kwotą 780 tys. z budżetu województwa.

 

W Kujawsko-Pomorskiem działa 37 szkółek kolarskich, funkcjonujących na terenie 29 gmin i 11 powiatów. W każdej ćwiczy co najmniej 15 młodych adeptów kolarstwa z roczników 2005-2008. Udział w szkółkach jest wstępem do uprawiania kolarstwa w profesjonalnych klubach. W ramach projektu wszyscy uczestnicy wyposażeni zostali w sprzęt – rowery, kaski i stroje. Zajęcia prowadzone są przez instruktorów kolarstwa i odbywają się 2 razy w tygodniu w okresie kwiecień-grudzień.

Lista szkółek

Działające w regionie szkółki zaprezentowały się 20 września podczas imprezy „W pogoni za Mają i Majką, szukamy następców Kwiatka” na toruńskiej Motoarenie, gdzie odbyły się wyścigi pokazowe. W wydarzeniu wzięli udział m.in. Cezary Łączkowski (TKK Pacific Toruń)  – mistrz świata juniorów w kolarstwie torowym oraz Kacper Walkowiak i Michał Gałka (UKS Copernicus Toruń) – mistrzowie Europy juniorów w wyścigu drużynowym na dochodzenie.  Samorząd Województwa reprezentowali przewodniczący Sejmiku Ryszard Bober oraz radny Jacek Gajewski – przewodniczący komisji sportu i turystyki sejmiku województwa.

Wśród współorganizowanych przez Urząd Marszałkowski partnerskich programów upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży są także lekcje pływania w ramach programu Umiem Pływać – w 2018 roku skorzysta z niego 8,3 tysiąca dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych (więcej). Kolejne programy sportowe skierowane do młodych to „Lekkoatletyka dla każdego” oraz program rozwoju i upowszechniania koszykówki.

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

24 września 2018 r.

Prezentacja szkółek kolarskich na toruńskiej Motoarenie, fot. archiwum Urzędu MarszałkowskiegoPrezentacja szkółek kolarskich na toruńskiej Motoarenie, fot. archiwum Urzędu MarszałkowskiegoPrezentacja szkółek kolarskich na toruńskiej Motoarenie, fot. archiwum Urzędu MarszałkowskiegoPrezentacja szkółek kolarskich na toruńskiej Motoarenie, fot. archiwum Urzędu MarszałkowskiegoPrezentacja szkółek kolarskich na toruńskiej Motoarenie, fot. archiwum Urzędu MarszałkowskiegoPrezentacja szkółek kolarskich na toruńskiej Motoarenie, fot. archiwum Urzędu MarszałkowskiegoPrezentacja szkółek kolarskich na toruńskiej Motoarenie, fot. archiwum Urzędu MarszałkowskiegoPrezentacja szkółek kolarskich na toruńskiej Motoarenie, fot. archiwum Urzędu MarszałkowskiegoPrezentacja szkółek kolarskich na toruńskiej Motoarenie, fot. archiwum Urzędu MarszałkowskiegoPrezentacja szkółek kolarskich na toruńskiej Motoarenie, fot. archiwum Urzędu Marszałkowskiego