Aktualności

Konferencja „100 lat wojsk rakietowych i artylerii w niepodległej Polsce – rozwój i współczesność artylerii” połączona z uroczystością wręczenia marszałkowskich medalu Unitas Durat, fot. Andrzej Goiński
Konferencja „100 lat wojsk rakietowych i artylerii w niepodległej Polsce – rozwój i współczesność artylerii” połączona z uroczystością wręczenia marszałkowskich medalu Unitas Durat, fot. Andrzej Goiński

Medale dla zasłużonych artylerzystów

Płk. Dariusz Adamczyk, płk. Zenon Wiśniewski i przedstawiciele Stowarzyszenia Polskich Artylerzystów odebrali dziś (21 września) z rąk marszałka Piotra Całbeckiego medale Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis. Odznaczenia, wybite z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości, gospodarz regionu wręczył podczas konferencji „100 lat wojsk rakietowych i artylerii w niepodległej Polsce – rozwój i współczesność artylerii”.

 

– Nasz region stoi artylerią. To jest bardzo ważna formacja w każdym wojsku, również naszej armii. Jesteśmy dumni, że właśnie z naszego województwa poszło w świat wielu wspaniałych oficerów Pamiętamy o tym, że żołnierze stoją na straży naszej wolności, płacąc za nią nie raz ogromną cenę – mówi marszałek Piotr Całbecki. 

 

Wyróżnione marszałkowskim medalem Ogólnopolskie Stowarzyszenie Polskich Artylerzystów z siedzibą w Toruniu działa na rzecz edukacji obronnej, integracji środowiska wojskowego z pozawojskowym oraz polityki proobronnej. Organizacja stale współpracuje z samorządem województwa kujawsko-pomorskiego. Wyróżnienie odebrał prezes stowarzyszenia płk. Roman Kłosiński.

 

Medale z rąk marszałka Piotra Całbeckiego odebrali także komendant Centrum Szkolenia Artylerii
i Uzbrojenia w Toruniu płk. Dariusz Adamczyk oraz szef Zarządu Wojsk Rakietowych i Artylerii Inspektoratu Wojsk Lądowych Dowództwa Generalnego RSZ płk. Zenon Wiśniewski.

 

Konferencja „100 lat wojsk rakietowych i artylerii w niepodległej Polsce – rozwój i współczesność artylerii” organizowana przez Stowarzyszenie Polskich Artylerzystów z udziałem około 70 artylerzystów z całej Polski odbywa się dziś (21 września) w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu. Honorowy patronat nad spotkaniem objął marszałek Piotr Całbecki.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

21 września 2018 r.

 

Konferencja „100 lat wojsk rakietowych i artylerii w niepodległej Polsce – rozwój i współczesność artylerii” połączona z uroczystością wręczenia marszałkowskich medalu Unitas Durat, fot. Andrzej GoińskiKonferencja „100 lat wojsk rakietowych i artylerii w niepodległej Polsce – rozwój i współczesność artylerii” połączona z uroczystością wręczenia marszałkowskich medalu Unitas Durat, fot. Andrzej GoińskiKonferencja „100 lat wojsk rakietowych i artylerii w niepodległej Polsce – rozwój i współczesność artylerii” połączona z uroczystością wręczenia marszałkowskich medalu Unitas Durat, fot. Andrzej GoińskiKonferencja „100 lat wojsk rakietowych i artylerii w niepodległej Polsce – rozwój i współczesność artylerii” połączona z uroczystością wręczenia marszałkowskich medalu Unitas Durat, fot. Andrzej GoińskiKonferencja „100 lat wojsk rakietowych i artylerii w niepodległej Polsce – rozwój i współczesność artylerii” połączona z uroczystością wręczenia marszałkowskich medalu Unitas Durat, fot. Andrzej GoińskiKonferencja „100 lat wojsk rakietowych i artylerii w niepodległej Polsce – rozwój i współczesność artylerii” połączona z uroczystością wręczenia marszałkowskich medalu Unitas Durat, fot. Andrzej GoińskiKonferencja „100 lat wojsk rakietowych i artylerii w niepodległej Polsce – rozwój i współczesność artylerii” połączona z uroczystością wręczenia marszałkowskich medalu Unitas Durat, fot. Andrzej GoińskiKonferencja „100 lat wojsk rakietowych i artylerii w niepodległej Polsce – rozwój i współczesność artylerii” połączona z uroczystością wręczenia marszałkowskich medalu Unitas Durat, fot. Andrzej GoińskiKonferencja „100 lat wojsk rakietowych i artylerii w niepodległej Polsce – rozwój i współczesność artylerii” połączona z uroczystością wręczenia marszałkowskich medalu Unitas Durat, fot. Andrzej GoińskiKonferencja „100 lat wojsk rakietowych i artylerii w niepodległej Polsce – rozwój i współczesność artylerii” połączona z uroczystością wręczenia marszałkowskich medalu Unitas Durat, fot. Andrzej GoińskiKonferencja „100 lat wojsk rakietowych i artylerii w niepodległej Polsce – rozwój i współczesność artylerii” połączona z uroczystością wręczenia marszałkowskich medalu Unitas Durat, fot. Andrzej Goiński