Aktualności

Płyta z kolędami - okładka

Jazzowe kolędowanie

Adam Czerwiński Band z gościnnym udziałem Patrycji Goli przygotował jedenaście utworów, które trafiły na świąteczną płytę z życzeniami od marszałka Piotra Całbeckiego i przewodniczącej sejmiku województwa Elżbiety Piniewskiej wydaną przez Urząd Marszałkowski.

 Słuchanie i śpiewanie polskich kolęd jest jedną z tych tradycji, które w wyjątkowy sposób wprowadzają do domowego zacisza atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Zachęcam wszystkich po podtrzymywania tej pięknej tradycji, jaką jest wspólne kolędowanie – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Zaangażowany w kilka własnych projektów, w których prezentuje różne odcienie jazzu. Adam Czerwiński to perkusista, kompozytor oraz lider zespołów. Wraz z Arturem Jurkiem, Piotrem Lemańczykiem i Marcinem Wądołowskim nagrali kolędy w jazzowej interpretacji. Za wokal odpowiada Patrycja Gola, wokalistka soulowo-jazzowa, założycielka szkoły wokalnej, ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach. Na płycie można usłyszeć znane wszystkim tradycyjne melodie w zupełnie nowych aranżacjach. Klimat wydawnictwa jest znakomitym wprowadzeniem w nastrój świąt Bożego Narodzenia.

Zapraszamy do odsłuchania utworów:

 1. Nie było miejsca dla Ciebie
 2. Przybieżeli do Betlejem
 3. Pójdźmy wszyscy do stajenki
 4. Jezus Malusieńki
 5. Gdy śliczna Panna
 6. Oj Maluśki, Maluśki
 7. Mizerna cicha
 8. Cicha noc
 9. Lulajże Jezuniu
 10. Tryumfy Króla Niebieskiego
 11. Najświętsza Panienko

Urząd Marszałkowski wydaje świąteczne płyty od 2009 roku. Kolędy z tych krążków są dostępne do wysłuchania i pobrania w zakładce „Nasze Święta”. Wykonawcami świątecznych utworów z ubiegłych lat byli:

Beata Krzemińska

Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

15 grudnia 2021 r.