Aktualności

Przedszkolna Akademia Łyżwiarska 2021, fot. Paweł Skraba dla UMWKP
Przedszkolna Akademia Łyżwiarska 2021, fot. Paweł Skraba dla UMWKP

Zajęcia na lodzie

,,Przedszkolna Akademia Łyżwiarska 2021” to bezpłatne zajęcia dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat prowadzone na lodowiskach w Toruniu i w Bydgoszczy. Dzięki dofinansowaniu ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego aż 150 małych łyżwiarzy uczestniczy w zajęciach prowadzonych od października do grudnia.

 

Stawiamy na rozwój najmłodszych mieszkańców regionu, również w zakresie kultury fizycznej. Łyżwiarstwo to wyjątkowa dyscyplina, a zajęcia w ramach Przedszkolnej Akademii Łyżwiarskiej finansowanej przez samorząd województwa pozwolą dzieciom rozwijać nowe umiejętności i umożliwią dalszą przygodę sportową – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Wybrany w otwartym konkursie Międzyszkolny Klub Sportowy Axel prowadzi zajęcia dwa razy w tygodniu na lodowisku Mentor w Toruniu oraz Torbyd w Bydgoszczy. Zarówno dzieci początkujące, jak i te, które wcześniej jeździły na łyżwach, uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę trenerską. Wsparcie finansowe pomaga rozwijać sprawność fizyczną wśród najmłodszych.

 

Na zakończenie projektu instruktorzy przeprowadzą testy umiejętności – diagnozę sprawności oraz ocenę postępu zdolności każdego z uczestników. Wyniki testów posłużą do przygotowania ścieżki rozwoju dla dzieci, które zdecydują się na kontynuowanie łyżwiarskiej przygody. Wręczone zostaną dyplomy, a każda z grup zajęciowych przeprowadzi pokazy.

 

,,Przedszkolna Akademia Łyżwiarska 2021” to projekt w ramach zadania pod nazwą ,,Upowszechnianie sportu wśród dzieci w zakresie nauki jazdy na łyżwach w województwie kujawsko-pomorskim”. Dofinansowanie wynosi 60 tysięcy złotych.

 

Beata Krzemińska

Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

15 grudnia 2021 r.

 

Przedszkolna Akademia Łyżwiarska 2021, fot. Paweł Skraba dla UMWKPPrzedszkolna Akademia Łyżwiarska 2021, fot. Paweł Skraba dla UMWKPPrzedszkolna Akademia Łyżwiarska 2021, fot. Paweł Skraba dla UMWKPPrzedszkolna Akademia Łyżwiarska 2021, fot. Paweł Skraba dla UMWKPPrzedszkolna Akademia Łyżwiarska 2021, fot. Paweł Skraba dla UMWKPPrzedszkolna Akademia Łyżwiarska 2021, fot. Paweł Skraba dla UMWKPPrzedszkolna Akademia Łyżwiarska 2021, fot. Paweł Skraba dla UMWKPPrzedszkolna Akademia Łyżwiarska 2021, fot. Paweł Skraba dla UMWKP