Aktualności

Fot. Tymon Markowski
Fot. Tymon Markowski

BiT City zaprasza bezpłatnie

Vouchery z kuponami wymienianymi na bezpłatne bilety na trasie Bydgoszcz-Toruń i Toruń-Bydgoszcz to nasza nowa propozycja by zachęcić mieszkańców regionu do kolei jako wygodnego i przyjaznego środowisku środka lokomocji. Akcję finansujemy z puli promocyjnej BiT City.

 

Voucher otrzyma w prezencie każdy, kto począwszy od 23 września zakupi bilet miesięczny na pociągi tej relacji w jednej z kas Przewozów Regionalnych. Potem wystarczy zamienić, w kasie lub u konduktora, jeden z dziesięciu dołączonych do niego kuponów na bezpłatny bilet jednorazowy (1 kupon = 1 bilet). Co ważne, z vouchera można korzystać w kilka osób, dzieląc się kuponami z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi. Mamy ich pół tysiąca, będziemy rozdawać do wyczerpania puli. Kupujący mogą też liczyć na prezenty w postaci kubków termicznych, zagłówków podróżnych, długopisów i ekologicznych toreb na zakupy. Kampania potrwa do 12 grudnia.

 

– Po remoncie linii i zakupie nowoczesnych pociągów kolej na tej trasie jest rzeczywiście mocną alternatywą dla samochodu. Tym bardziej, że odpadają korki i problem parkowania. Tych, którzy jeszcze tego nie próbowali, zapraszam do sprawdzenia – zachęca marszałek Piotr Całbecki. W szczycie składy kursują co pół godziny, w innych porach co godzinę, czas przejazdu to około trzy kwadranse.

 

Obsługujące linię zespoły trakcyjne typu elf, zakupione przez samorząd województwa i eksploatowane przez spółkę Przewozy Regionalne, to naprawdę nowa jakość w kolejowych przewozach pasażerskich w naszym regionie. Wyprodukowane przez bydgoską Pesę, są nowoczesne, ciche, w pełni dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych, przyjazne środowisku i energetycznie oszczędne przy rozwijanej prędkości 120 kilometrów na godzinę, a przy tym komfortowe. Posiadają 200 miejsc siedzących, klimatyzację, urządzenia umożliwiające przewóz niepełnosprawnych, bezprzewodowy internet, system audiowizualny i ekologiczne toalety. Kosztowały blisko 84 miliony złotych. Zakupowi towarzyszy pięcioletni serwis techniczny producenta.

 

Zakup jest jednym z przedsięwzięć grupy BiT City – wartego 1,2 mld złotych pakietu projektów inwestycyjnych, którego celem jest komunikacyjna integracja obu stolic województwa.

 

 

Czytaj też:

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

23 września 2015 r.  

Ostatnia aktualizacja: 25 września 2015 r.