Aktualności

Wręczenie nagród „100 na 100”, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Wręczenie nagród „100 na 100”, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Biegacze z Wąbrzeźna zwyciężyli w sztafecie

3 godziny 11 minut 54 sekundy – to czas, w którym biegacze z Wąbrzeźna pokonali dystans 100 kilometrów i zwyciężyli w zawodach „100 na 100”, zorganizowanych z okazji setnej rocznicy powrotu Pomorza i Kujaw do wolnej Polski. Nagrody podczas piątkowego (18 września) spotkania podsumowującego w Urzędzie Marszałkowskim wręczyli marszałek Piotr Całbecki i członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska.

– Gratuluję i dziękuję wszystkim uczestnikom. Zawody „100 na 100” są dowodem na to, że patriotyczne wydarzenia można uczcić także w sportowym duchu  – mówił marszałek Piotr Całbecki.

Biegi sztafetowe „100 na 100” to druga impreza sportowo-patriotyczna zorganizowana w ramach tegorocznych obchodów setnej rocznicy powrotu Pomorza i Kujaw do wolnej Polski. Zawody rozpoczęły się równocześnie na bieżniach lekkoatletycznych w dwóch miastach województwa: Tucholi (stadion miejski OSiR przy ulicy Warszawskiej) i Wąbrzeźnie (stadion miejski przy ulicy Sportowej). Wspólnym celem zawodników biorących udział w zmaganiach było pokonanie 100 kilometrów, czyli 250 okrążeń bieżni, w jak najkrótszym czasie. Więcej.

Przewaga biegaczy z Wąbrzeźna wyniosła zaledwie 8 kilometrów. Nagrody w postaci czeków na zakup sprzętu sportowego (2 tysiące złotych i tysiąc złotych) odebrali burmistrz Wąbrzeźna Tomasz Zygnarowski i Janusz Zawadziński, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tucholi. Podczas uroczystości wręczono także rowery, rozlosowane wśród uczestników biegu.

Sztafeta na stulecie

W lutym mieszkańcy naszego regionu wzięli udział w trzyetapowym biegu z Torunia i Bydgoszczy do Pucka, gdzie odbyły się uroczystości w stulecie zaślubin Polski z morzem. W sztafecie wzięło udział dziesięć ośmioosobowych drużyn. Bieg rozpoczął się w obu stolicach regionu. Grupy bydgoska i toruńska spotkały się w Unisławiu (powiat chełmiński). Mety kolejnych etapów znajdowały się w Warlubiu (powiat świecki) i w Pruszczu Gdańskim. W Pucku uczestnicy sztafety wzięli udział w oficjalnych uroczystościach państwowych z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy (więcej).

Departament Sportu i Turystyki

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego                                                        

18 września 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 21 września 2020 r.

Wręczenie nagród „100 na 100”, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWręczenie nagród „100 na 100”, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWręczenie nagród „100 na 100”, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWręczenie nagród „100 na 100”, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWręczenie nagród „100 na 100”, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWręczenie nagród „100 na 100”, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWręczenie nagród „100 na 100”, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWręczenie nagród „100 na 100”, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP