Aktualności

Meta biegu sztafetowego w Pucku, fot. Maciej Kwiatkowski
Meta biegu sztafetowego w Pucku, fot. Maciej Kwiatkowski

Sztafeta na stulecie

Uczestnicy biegu sztafetowego z Bydgoszczy i Torunia do Pucka, zorganizowanego z okazji setnej rocznicy powrotu Pomorza i Kujaw Zachodnich do macierzy uczestniczyli wczoraj (10 lutego) uroczystości w stulecie zaślubin Polski z morzem. W niedzielę (9 lutego) ukończyli ostatni, trzeci etap sztafety, która wystartowała 7 lutego.

 

Organizatorem jest samorząd województwa kujawsko-pomorskiego w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Run to Run. W sztafecie wzięło udział dziesięć ośmioosobowych drużyn, Urząd Marszałkowski, zapewnił uczestnikom wyżywienie i noclegi. Bieg rozpoczął się w piątek (7 lutego) w obu stolicach regionu. W Toruniu sygnał do startu dał marszałek Piotr Całbecki (któremu towarzyszyli wicemarszałek Zbigniew Sosnowski i członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska oraz radny województwa Robert Malinowski), w Bydgoszczy wicemarszałek Zbigniew Ostrowski. Grupy bydgoska i toruńska spotkały się w Unisławiu (powiat chełmiński). Meta pierwszego etapu znajdowała się w Warlubiu (powiat świecki). Drugi etap zakończył się w sobotę 8 lutego w Pruszczu Gdańskim. W niedzielę (9 lutego) biegacze dobiegli do Pucka. W poniedziałek (10 lutego) uczestnicy sztafety wzięli w obchodach 100-lecia zaślubin Polski z morzem – m.in. w paradzie rekonstrukcyjnej i oficjalnych uroczystościach państwowych z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy.

 

Zachęcamy także do udziału w biegu sztafetowym „100 km na stulecie powrotu Pomorza i Kujaw do wolnej Polski”, który odbędzie się 14 marca. Uczestnicy wystartują z Golubia-Dobrzynia, pobiegną do Inowrocławia, następnie dotrą do Brodnicy i zakończą bieg w Tucholi. Więcej informacji o naborze i rejestracji już wkrótce.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

6 lutego 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 11 lutego 2020 r.

 

Start biegu sztafetowego w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiStart biegu sztafetowego w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiStart biegu sztafetowego w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiStart biegu sztafetowego w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiStart biegu sztafetowego w Bydgoszczy, fot. Filip KowalkowskiStart biegu sztafetowego w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plStart biegu sztafetowego w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plStart biegu sztafetowego w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plStart biegu sztafetowego w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plStart biegu sztafetowego w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plStart biegu sztafetowego w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plStart biegu sztafetowego w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plStart biegu sztafetowego w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plStart biegu sztafetowego w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plStart biegu sztafetowego w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plStart biegu sztafetowego w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plStart biegu sztafetowego w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plStart biegu sztafetowego w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plBiegnący w sztafecie studenci Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni złożyli kwiaty pod tablica upamiętniającą pierwszą polską oficerską szkołę marynarki wojennej, która funkcjonowała w Toruniu w latach 1921-1938, fot. Szymon Zdzieblo/tarantoga.pl dla UMWKPBiegnący w sztafecie studenci Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni złożyli kwiaty pod tablica upamiętniającą pierwszą polską oficerską szkołę marynarki wojennej, która funkcjonowała w Toruniu w latach 1921-1938, fot. Szymon Zdzieblo/tarantoga.pl dla UMWKPSztafeta na trasie do Pucka, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSztafeta na trasie do Pucka, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSztafeta na trasie do Pucka, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSztafeta na trasie do Pucka, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPMeta biegu sztafetowego w Pucku, fot. Maciej KwiatkowskiMeta biegu sztafetowego w Pucku, fot. Maciej KwiatkowskiMeta biegu sztafetowego w Pucku, fot. Maciej KwiatkowskiMeta biegu sztafetowego w Pucku, fot. Maciej Kwiatkowski