Aktualności

Teatr Horzycy zaprasza na spektakl Antygona w Nowym Jorku, fot. Wojtek Szabelski
Teatr Horzycy zaprasza na spektakl Antygona w Nowym Jorku, fot. Wojtek Szabelski

Weekend z kulturą

Koncerty w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, „Zemsta nietoperza” w Operze Nova, „Antygona w Nowym Jorku” w Teatrze Horzycy, zajęcia dla dzieci w Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu i niedziela z kustoszem w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku to nasze aktualne propozycje na weekendowe spotkanie z kulturą.

 

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy zaprasza dziś (11 stycznia) na koncert karnawałowy. Za oprawę artystyczną odpowiada maestro Maciej Niesiołowski. Wystąpią sopranistki – Anita Maszczyk i Wioletta Białk. W programie między innymi uwertura do operetki „Orfeusz w piekle” Offenbacha, duet kwiatów z opery „Lakme” Delibesa i cavatina Rozyny z opery „Cyrulik sewilski” Rossiniego – więcej. W niedzielę (12 stycznia) odbędą się dwa koncerty karnawałowe przygotowane przez Akademię Muzyczną w Bydgoszczy. Więcej.

 

W sobotę i niedzielę (11 i 12 stycznia) w bydgoskiej Operze Nova widzowie obejrzą operetkę „Zemsta nietoperza” Johanna Straussa. Więcej.

 

Na deskach Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu w niedzielę (12 stycznia) „Antygona w Nowym Jorku” w reżyserii Macieja Marczewskiego. To błyskotliwa i poruszająca tragikomedia o społecznym wykluczeniu oraz niezbywalnym prawie do walki o swoją tożsamość i godność. Po niedzielnym spektaklu odbędzie się debata „Kryzys życiowy – walka o przetrwanie czy szansa?”. Więcej.

 

Książnica Kopernikańska w Toruniu zaprasza dziś (11 stycznia) do mediateki przy ulicy Raszei 1, gdzie przygotowano gry logiczne dla dzieci w wieku 8+. Więcej.

 

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza 12 stycznia na niedzielę z kustoszem. Spotkanie połączone będzie z kuratorskim oprowadzaniem na wystawie czasowej „Włocławski Alfabet Sztuki. Plastyka włocławska II poł. XX w. ze zbiorów Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku” poświęconej plastyce włocławskiej II poł. XX w. O sztuce i artystach działających we Włocławku i na terenie dawnego województwa włocławskiego w latach 1945–2000 opowiadać będzie autor wystawy, Adam Zapora. Więcej.  

 

Niedziela z kustoszem organizowana jest w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wstęp do muzeów w tym dniu za symboliczną złotówkę. W każdym z oddziałów rozmieszczone będą puszki, do których będzie można wrzucić pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W niedzielę (12 stycznia) w gmachu Muzeum Stanisława Noakowskiego w Nieszawie odbędzie się wernisaż wystawy „Jerzy Jabczyński. Smoki”. Prace będą dostępne dla zwiedzających do 22 marca. Więcej.

 

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy, Opera Nova w Bydgoszczy, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu,  Książnica Kopernikańska w Toruniu i Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku są marszałkowskimi instytucjami kultury.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

9 stycznia 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 11 stycznia 2020 r.