Aktualności

Fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP
Fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP

Sto kilometrów na stulecie powrotu do wolnej Polski

W najbliższą sobotę (18 lipca) na bieżniach lekkoatletycznych w Tucholi i Wąbrzeźnie odbędą się biegi sztafetowe „100 na 100” organizowane w ramach obchodów setnej rocznicy powrotu Pomorza i Kujaw Zachodnich do macierzy. Biegacze rywalizować będą o to, która drużyna najszybciej pokona dystans stu kilometrów. Zwycięskie miasto wskaże szkołę, którą wyposażymy w sprzęt sportowy. Wśród zawodników rozlosujemy nagrodę specjalną – wysokiej klasy rower. Do udziału zachęcamy wszystkich mieszkańców województwa, którzy chcieliby wesprzeć jedno z rywalizujących miast. Zapisy tutaj.

 

– Po długodystansowej sztafecie z Bydgoszczy i Torunia do Pucka, organizujemy następną patriotyczną imprezę sportową – biegi sztafetowe w Wąbrzeźnie i Tucholi. Bez względu na wiek i poziom sportowy, biegacze będą rywalizować o to, które z miast jako pierwsze pokona symboliczną barierę 100 kilometrów. Gorąco zachęcam do udziału – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Biegi sztafetowe „100 na 100” to druga impreza sportowo-patriotyczna organizowana w ramach tegorocznych obchodów setnej rocznicy powrotu Pomorza i Kujaw Zachodnich do wolnej Polski. W lutym mieszkańcy naszego regionu wzięli udział w trzyetapowym biegu z Torunia i Bydgoszczy do Pucka, gdzie odbyły się uroczystości w stulecie zaślubin Polski z morzem (więcej). Tym razem impreza odbędzie się równocześnie na bieżniach lekkoatletycznych w dwóch miastach województwa: Tucholi (stadion miejski OSiR przy ulicy Warszawskiej) i Wąbrzeźnie (stadion miejski przy ulicy Sportowej). Wspólnym celem zawodników biorących udział w zmaganiach będzie pokonanie 100 kilometrów, czyli 250 okrążeń bieżni w jak najkrótszym czasie. Miasto, którego zawodnicy jako pierwsi pokonają ten dystans, wygra sztafetę.

 

Nagrodą będzie wyposażenie sali gimnastycznej szkoły, którą wskaże zwycięskie miasto. Spośród wszystkich biegaczy biorących udział w sztafecie rozlosujemy wysokiej klasy rower sportowy. Na uczestników czekać będzie poczęstunek, a pierwszych 150 zarejestrowanych biegaczy otrzyma pamiątkową chustę.

 

Impreza odbędzie się w sobotę 18 lipca. Zawodnicy rozpoczną bieg punktualnie o godzinie 11. Na bieżni może przebywać jednocześnie dwóch biegaczy. Każdy z uczestników musi pokonać minimum jedno okrążenie, czyli 400 metrów. Zmagania drużyn będą transmitowane na żywo na specjalnych monitorach w miejscach rozgrywek.

 

Do udziału w biegach zachęcamy wszystkich mieszkańców naszego regionu. Uczestnicy decydujący się na bieg w danym mieście, wesprą je swoim wysiłkiem w rywalizacji o zwycięstwo.

 

Zgłoszenia do udziału w sztafecie tutaj. Chętni będą mogli zapisać się również osobiście w dniu zawodów. Organizatorem jest samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Departament Sportu i Turystyki

oraz Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego                                                              

14 lipca 2020 r.