Zdrowie psychiczne

Do opracowanie grafiki wykorzystano pracę plastyczną Mileny Dobrzańskiej zgłoszoną w I edycji konkursu „Zdrowie psychiczne – wyraź je artystycznie”
Do opracowanie grafiki wykorzystano pracę plastyczną Mileny Dobrzańskiej zgłoszoną w I edycji konkursu „Zdrowie psychiczne – wyraź je artystycznie”

Usłysz swoje dziecko! − bezpłatne spotkania psychoedukacyjne dla rodziców i opiekunów

Departament Spraw Społecznych i Zdrowia zaprasza na bezpłatne spotkania psychoedukacyjne.

  • Jak komunikować się z nastolatkiem? Czy robię to dobrze?
  • Jak dostrzec u dziecka kryzys emocjonalny, psychiczny?
  • Co robić gdy dziecko doświadcza trudności? Kiedy i jak reagować?
  • Co mówić, a czego absolutnie nie?
  • Gdzie szukać pomocy i wsparcia?

 

To tylko niektóre z pytań, jakie zadają sobie rodzice i opiekunowie na każdym etapie wychowania dziecka. To właśnie z myślą o nich Samorząd Województwa podjął się realizacji, w ramach kampanii Kujawsko-Pomorskie działa z GŁOWĄ!Koncepcji realizacji zadań z zakresu profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży… bo GŁOWA jest najważniejsza, której głównym celem jest zwiększenie wiedzy, kompetencji i umiejętności praktycznych rodziców oraz opiekunów w zakresie prewencji kryzysów w obszarze zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

 

W ramach zaplanowanych działań, w okresie od września do listopada 2023 r., przeprowadzone zostanę spotkania psychoedukacyjnych dla rodziców i opiekunów. Za priorytetowe do przeprowadzenia spotkań uznano powiaty, w których nie funkcjonują ośrodki I stopnia referencyjnego udzielające wsparcia psychologicznego i psychoterapeutycznego oraz powiaty, w których ośrodki działają od niedawna. Organizację i promocję spotkań wspiera Starostwo Powiatowe z danego powiatu.

 

Spotkania poprowadzi Pani Magdalena Masłowska − doświadczony pedagog, suicydolog, terapeuta pedagogiczny, edukator bezpieczeństwa cyfrowego, w bieżącej pracy podejmujący szereg działań mających na celu wsparcie i pomoc dzieciom oraz młodzieży, a także ich rodzinom w kryzysie, traumie, trudnej sytuacji życiowej, zagrożonych uzależnieniem, współautor i realizator programów edukacyjnych oraz profilaktyczno-wychowawczych.

 

Wstęp na spotkania jest bezpłatny.

 

Najbliższe spotkania:

  • 28 listopada 2023 r. godz. 17 w Zespole Szkół w Kowalu, ul. Piwna 20,
  • 29 listopada 2023 r. godz. 17 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy ul. Mazurska 28.

 

„Szkolenia jak dzisiejsze powinny być obowiązkowe dla wszystkich rodziców”, „Spotkanie traktuję jako inwestycję na przyszłość, kiedy moje dzieci wejdą w okres dojrzewania, „Spotkanie bardzo potrzebne, ciekawe, dobrze przygotowane”, „Wiele cennych rad, jasny przekaz” – oceniają przedsięwzięcie rodzice i opiekunowie. Tak pozytywny odbiór utwierdza nas w przekonaniu o słuszności podjętych działań.

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych spotkaniach!