Zdrowie psychiczne

Logotyp projektu - „Tramwaj Zdrowia Psychicznego”

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO – 10 października – „Tramwaj Zdrowia Psychicznego”

W ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego Fundacja GROW SPACE z Warszawy, która otrzymała dofinansowanie z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego na realizację projektu „Tramwaj Zdrowia Psychicznego” zaprasza serdecznie do udziału w inicjatywie, dzięki której mieszkańcy Bydgoszczy i Torunia w dniach 9 i 10 października br. będą mogli zwiększyć swoją wiedzę z zakresu dbania o dobrostan zdrowia psychicznego.

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego został zapoczątkowany przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego (World Federation of Mental Health), który odbywa się cyklicznie od 1992 r.  W ramach tego święta organizowane są szerokie akcje informacyjne i edukacyjne. Kolorem Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego jest fioletowy.

 

W ramach tego święta razem z Fundacją GROW SPACE chcemy zwrócić uwagę mieszkańców regionu na problemy natury psychicznej, z którymi zmaga się coraz więcej osób. To także walka ze stygmatyzacją, szeroka edukacja i pomoc potrzebującym.

 

Wydarzenie zorganizowane przez Fundację GROW SPACE jest cenną inicjatywą i mamy nadzieję, że spotka się z dużym zainteresowaniem.

 

W obu wyżej wymienionych miastach 9 i 10 października br. pojawią się Tramwaje Zdrowia Psychicznego. Podczas przejazdu tramwajem mieszkańcy i mieszkanki będą mogli pobrać materiały edukacyjne, wśród których znajdą się plakaty, ulotki, biuletyny dotyczące tematyki radzenia sobie z kryzysami zdrowia psychicznego.

 

Oto trasy przejazdów „Tramwajów Zdrowia Psychinego”:

 

Więcej informacji w mediach społecznościowych:

https://www.facebook.com/events/1049708642707009

https://www.facebook.com/events/310743671659148

https://www.instagram.com/tramwaj_h/