Zdrowie psychiczne

Grafika - Projekt „Otwórz się na pomoc”

Otwórz się na pomoc!

Internet jest nieodłącznym elementem codziennej aktywności każdego z nas, korzystamy z niego w domu, w pracy, a także w szkole. Jest skarbnicą cennej wiedzy, narzędziem komunikacji, jak i źródłem rozrywki. Większość z nas korzysta z Internetu codziennie lub prawie codziennie.

 

Podkreślić należy jednak, że nadmierne korzystanie z Internetu ma niekorzystny wpływ, zwłaszcza na rozwój dzieci i młodzieży. Objawy takie jak zmęczenie, senności, rozkojarzenie, problemy z nauką, porzucenie wcześniejszych pasji i zainteresowań na rzecz Internetu to pierwsze sygnały, że dziecko przestało kontrolować czas spędzony w sieci.

 

Projekt „Otwórz się na pomoc” to interaktywny film poruszający problematykę zdrowia psychicznego i uzależnień, w tym od komputera i Internetu.

 

Zadaniem widzów jest pokierowanie losami 12-letniego Dominika, walczącego z własnymi słabościami. Podjęte przez widzów decyzje mają realny wpływ na jego dalsze losy, na to czy Dominik zbliży się do rodziny, czy zatraci się w cyfrowym świecie.

Zagraj i zdecyduj jak potoczy się historia Dominika! – link do gry

Zachęcamy także do zapoznania się z poradami, jak mądrze wspierać aktywność dzieci w sieci – Nie zgub dziecka w sieci

Uwadze polecamy także poradnik „FOMO i nadużywanie nowych technologii”