Zdrowie

BreastFit - logo

Kampania „BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa”

Głównym celem kampanii „BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa” jest zachęcanie do systematycznych badań i edukacja na temat profilaktyki raka piersi. Projekt kierowany jest zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn towarzyszących kobietom, których kampania ma zachęcić do włączenia się m.in. w profilaktykę raka piersi, ale również zwiększyć świadomość wagi wsparcia kobiety przez mężczyznę.

 

W 5 edycji kampanii podnoszącej świadomość profilaktyki raka piersi Fundacja OnkoCafe (pomysłodawca kampanii) przy współpracy z Fundacją Philips umożliwia wykonanie bezpłatnego USG piersi kobietom, które mają ograniczony dostęp do tego badania.
W związku z tym przewidziano 1000 bezpłatnych badań w 10 placówkach dla 1000 kobiet z różnych regionów Polski. Należy pamiętać, że wcześnie wykryte zmiany w obrębie piersi są często w pełni wyleczalne, a im wcześniej zdiagnozowana zmiana – tym lepsze rokowanie. 
W diagnostyce raka piersi ważna jest również jakość badania. Nowoczesny sprzęt pozwala wykryć nawet najmniejsze nieprawidłowości, a w ramach prowadzonej akcji każda kobieta ma gwarancje, że badanie USG piersi zostanie przeprowadzone w placówce medycznej dysponującym najnowocześniejszym sprzętem diagnostycznym. Tegoroczna akcja trwa od 7 sierpnia do 31 października 2020 roku.

 

W celu wzięcia udziału w akcji należy skontaktować się z fundacją telefonicznie: 48 537 888 789 lub przez email: biuro@onkocafe.pl. Regionalną placówką biorącą udział w akcji  jest AK Medical Pracownia USG, na ul. Mohna 52/54 w Toruniu.

 

Zapraszamy na stronę internetową pomysłodawcy kampanii. http://breastfit.onkocafe.pl/kampania/