Zdrowie

Spotkania informacyjno-edukacyjne z profilaktyki raka jelita grubego

Rak jelita grubego od kilku lat uznawany jest jako jeden z czołowych, wśród nowotworów złośliwych, będących przyczyną śmierci obywateli krajów rozwiniętych. Szacuje się, że zachorowań na ten nowotwór w Polsce z roku na rok przybywa. Mogą być tego dwie przyczyny: coraz częstsze występowanie tego typu nowotworu w populacji; postęp diagnostyki i wykrywania raka w fazie bardzo wczesnej, bądź wśród tych chorych, którzy w ogóle nie zostaliby zdiagnozowani.

 

Bardzo ważna jest zatem profilaktyka raka jelita grubego. Dobrą okazją do poszerzenia wiedzy na temat tego nowotworu będą spotkania informacyjno – edukacyjne organizowane jest przez Miejską Przychodnię Specjalistyczną w Toruniu. Odbędą się one w ramach projektu: „Lepiej zapobiegać, niż leczyć – kompleksowy program profilaktyki raka jelita grubego dla mieszkańców województwa kujawsko – pomorskiego”. Poniżej prezentujemy najbliższe terminy spotkań.

Hotel FILMAR, ul. Grudziądzka 39 – 43,

  • 07.2020 r.,  godz. 17:00, sala KUJAWSKA na parterze
  • 08.2020 r. godz. 17:00, sala KOPERNIK, II piętro.

W sprawie zapisów prosimy o kontakt pod nr tel. 667 111 145. Na spotkaniach będzie możliwość zapisania się na bezpłatne badanie kolonoskopowe.