Zdrowie psychiczne

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego obchodzony 10 października to międzynarodowy dzień globalnej edukacji w zakresie zdrowia psychicznego, zwiększania świadomości i wspierania walki ze stygmatyzacją społeczną. Co roku w tym dniu tysiące osób na całym świecie prowadzą działania uświadamiające, w celu zwrócenia uwagi na choroby psychiczne i ich wpływ na życie ludzi na całym świecie. Niezwykle ważne jest aby działania w zakresie promocji i profilaktyki zdrowia psychicznego były podejmowane nie tylko w tym dniu.
Czytaj dalej
Logotyp projektu - „Tramwaj Zdrowia Psychicznego”

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO – 10 października – „Tramwaj Zdrowia Psychicznego”

W ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego Fundacja GROW SPACE z Warszawy, która otrzymała dofinansowanie z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego na realizację projektu „Tramwaj Zdrowia Psychicznego” zaprasza serdecznie do udziału w inicjatywie, dzięki której mieszkańcy Bydgoszczy i Torunia w dniach 9 i 10 października br. będą mogli zwiększyć swoją wiedzę z zakresu dbania o dobrostan zdrowia psychicznego.
Czytaj dalej
Konferencja „Kiedy działasz, działaj z głową”, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

W trosce o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży

W dniu 1 grudnia 2022 r. odbyła się organizowana przez Departament Spraw Społecznych i Zdrowia konferencja z zakresu zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży pt. „Kiedy działasz, działaj z GŁOWĄ”. Wydarzenie było odpowiedzią na alarmujące raporty o wzroście zaburzeń psychicznych wśród dzieci i młodzieży.  W trosce o dobrostan psychiczny mieszkańców, Samorząd Województwa wyraża poparcie dla wszelkich przedsięwzięć podejmowanych na rzecz ochrony zdrowia psychicznego młodego pokolenia, jak też inicjuje działania promujące zdrowie psychiczne.
Czytaj dalej
Grafika - konferencja pn. „Kiedy działasz, działaj z GŁOWĄ”

Konkurs plastyczny „Zdrowie psychiczne – wyraź je artystycznie” – uroczyste wręczenie nagród i konferencja

Rozstrzygnęliśmy ogłoszony z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego konkurs plastyczny pn.: „Zdrowie psychiczne – wyraź je artystycznie”. Laureatom oraz wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy, natomiast pozostałym dziękujemy za udział. Podziękowania kierujemy również do dyrekcji szkół, które przystąpiły do konkursu oraz opiekunów szkolnych konkursu.
Czytaj dalej