Sprawy społeczne

Uczestnicy posiedzenia, fot. Iwona Lizoń-Szurmiej
Uczestnicy posiedzenia, fot. Iwona Lizoń-Szurmiej

XI Posiedzenie V kadencji Wojewódzkiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych

W dniu 26 kwietnia 2022 r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu odbyło się kolejne posiedzenie Członków Wojewódzkiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych  przy Marszałku Województwa.  Głównymi tematami posiedzenia były sprawy związane z pobytem uchodźców z Ukrainy na terenie RP.

 

Pani Aleksandra Gierej, dyrektor Oddziału Kujawsko – Pomorskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, udzieliła informacji o pomocy uchodźcom z Ukrainy, w tym osobom z niepełnosprawnościami.

 

Pani Anna Melerska, przedstawiciel Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu, poinformowała  o zatrudnianiu uchodźców z Ukrainy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, z uwzględnieniem osób z niepełnosprawnościami.

 

Pan Paweł Bednarski, Przewodniczący Wojewódzkiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Bydgoszczy, przedstawił informacje o statusie prawnym osób z niepełnosprawnościami w związku z migracją wojenną obywateli Ukrainy do Polski.

 

Uczestnicy posiedzenia, fot. Iwona Lizoń-Szurmiej
Uczestnicy posiedzenia, fot. Iwona Lizoń-SzurmiejUczestnicy posiedzenia, fot. Iwona Lizoń-SzurmiejUczestnicy posiedzenia, fot. Iwona Lizoń-Szurmiej