Uzależnienia

Pomoc dla osób uzależnionych i ich bliskich

Rozwijające się uzależnienie u jednego z członków rodziny znacząco wpływa na nieprawidłowe funkcjonowanie całej rodziny, relacji partnerskiej oraz na samopoczucie poszczególnych jej członków. Pomoc osobom uzależnionym i ich bliskim oferuje w naszym województwie m.in. Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Toruniu oraz Poradnia Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia, działająca w strukturze Wojewódzkiej Przychodni Zdrowia Psychicznego w Bydgoszczy.

 

Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Toruniu świadczy usługi w postaci terapii uzależnień prowadzonej:

–  w warunkach ambulatoryjnych, czyli w poradni w formie psychoterapii i konsultacji psychiatrycznej (wizyta u lekarza psychiatry możliwa jest tylko dla pacjentów, którzy korzystają ze spotkań z terapeutą uzależnień),

– na oddziale dziennym,

– w warunkach stacjonarnych, czyli w oddziałach szpitalnych.

Poradnia znajduje się w Toruniu przy ul. Szosa Bydgoska 1 i realizuje świadczenia finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Z terapii w Poradni można skorzystać bez skierowania. Poradnia przyjmuje osoby dorosłe (uzależnione, parterów osób uzależnionych, DDA) i osoby niepełnoletnie (oraz ich rodziców lub opiekunów).

Rejestracja do Poradni możliwa jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.00.

Numery telefonów do Poradni to 56 622 68 31 i 507 871 735.

 

Z terapii uzależnień w warunkach ambulatoryjnych można skorzystać również w Poradni Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia, mieszczącej się przy ul.  Karłowicza 26 w Bydgoszczy.

Na wizytę w Poradni można zarejestrować się od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-20.00. (w piątek do 15.30) pod nr telefonu 52 321 35 00.