Sprawy społeczne

Paragraf, fot. pixabay

Podsumowanie cyklu szkoleń z KPA

Departament Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu, zakończył cykl szkoleń dla pracowników socjalnych pn.: „Zastosowanie Kodeksu Postępowania Administracyjnego w systemie pomocy i wsparcia społecznego”. Celem szkolenia było usystematyzowanie wiedzy z zakresu procedur administracyjnych stosowanych w systemie pomocy i wsparcia społecznego. To kontynuacja zeszłorocznych szkoleń, które cieszą się niezmiennie ogromnym zainteresowaniem.

 

Ze względu na kryzys epidemiczny nie mogliśmy spotkać się w znanej i praktykowanej formule osobistego kontaktu. Stąd tegoroczna edycja szkoleń z KPA miała wymiar online, przed komputerami uczestnicy spotkali się 5, 18 i 25 czerwca.

 

Realizatorem szkolenia była Fundacja Gospodarcza Pro Europa, a  warsztaty prowadziła Pani mecenas Beata Rataj.  Teoria została zilustrowana przykładami z pracy zawodowej osoby prowadzącej zajęcia. Kontakt z Panią mecenas był możliwy za pośrednictwem live czatu, z czego uczestnicy chętnie korzystali. W trzech edycjach szkoleń wzięło udział 75 osób z 38 ośrodków z całego regionu.

 

Zajęcia zostały wysoko ocenione przez uczestników szkolenia, szczególnie postawa i kompetencje trenera, znajomość przedstawianego tematu, umiejętność przekazywania wiedzy, o czym świadczą oceny z przeprowadzonych ankiet.

 

Opracowanie:

Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy

w Departamencie Spraw Społecznych

 

czerwiec 2020 rok