Sprawy społeczne

Szkolenie Sępólno fot. Departament Spraw Społecznych i Zdrowia
Szkolenie Sępólno fot. Departament Spraw Społecznych i Zdrowia

Jak skutecznie wspierać rodzinę

W poniedziałek 16 maja br. w Sępólnie Krajeńskim Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu rozpoczął cykl 5-u dwudniowych warsztatów dla pracowników socjalnych, pedagogów i asystentów rodzin z terenu całego województwa kujawsko-pomorskiego pn.: „Dialog motywujący w pracy z rodziną”.

 

Szkolenia mają na celu wzmacnianie kompetencji osób zawodowo pomagającym rodzinom oraz zwiększenie ich umiejętności w pracy z rodziną i dzieckiem poprzez zapoznanie z programami o sprawdzonej skuteczności jak: Program Wzmacniania Rodziny, podejście NVC (Nonviolent Communication – nauka komunikacji bez przemocy), program wczesnej interwencji FRED, program SELFI (problematyka uzależnień behawioralnych, w szczególności nadużywania Internetu oraz mediów społecznościowych) oraz CANDIS (indywidualny, krótkoterminowy program terapeutyczny dla osób mających problemy z powodu używania marihuany i haszyszu). Uczestnicy szkoleń będą mogli również rozwijać swoje umiejętności w stosowaniu Dialogu Motywującego – metody pracy z trudnym klientem, pomagającej w budowaniu wewnętrznej motywacji do zmiany.

Szkolenia poprowadzą Zygmunt Medowski, Inga Krupska oraz Kaja Medowska z Ośrodka Aktywizacji i Integracji Społecznej „MROWISKO” w Gdańsku, trenerzy i koordynatorzy z wieloletnim stażem w przekazywaniu wiedzy i umiejętności pracy na zasobach i potencjałach w różnych obszarach praktyki pomocowej i edukacyjnej.

Szkolenia zostały zaplanowane dla pięciu 20-osobowych grup w miejscowościach zapewniających równy dostęp dla „zawodowych pomagaczy” z całego województwa.    Przed nami kolejne szkolenia w: Mogilnie 23-24 maj; Lipnie 6-7 czerwca; Grudziądzu 13-14 czerwca oraz Brodnicy 20-21 czerwca.

 

Opracowanie:

Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy

w Departamencie Spraw Społecznych i Zdrowia

maj 2016r.

Szkolenie Sępólno fot. Departament Spraw Społecznych i ZdrowiaSzkolenie Sępólno fot. Departament Spraw Społecznych i ZdrowiaSzkolenie Sępólno fot. Departament Spraw Społecznych i ZdrowiaSzkolenie Sępólno fot. Departament Spraw Społecznych i Zdrowia