Sprawy społeczne

„Mój ojciec – dobrze być razem”

Pan Piotr Całbecki Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego zaprosił młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego do udziału w II edycji konkursu na pracę pisemną pn. „Mój ojciec – dobrze być razem”.

 

Konkurs ma na celu m.in. zaprezentowanie pozytywnego wizerunku ojcostwa i ojca widzianego z perspektywy dziecka, a także promowanie idei wspólnego spędzania czasu i uczestnictwa ojców w życiu dzieci. W konkursie zostanie wyłonionych łącznie 6 laureatów, w dwóch kategoriach: 3 laureatów ze szkół gimnazjalnych i 3 ze szkół ponadgimnazjalnych. Nagrodą dla laureatów, w każdej z kategorii, będą bony upominkowe o wartości: 500,00 zł za I miejsce, 300,00 zł za II miejsce i 200,00 zł za miejsce III.

 

 „Wiem, że niczego nie muszę się bać, bo jest przy mnie mój ojciec. Tata zawsze stanie w mojej obronie, zawsze jest po mojej stronie, zawsze rozświetli ciemności. Smuci mnie to, że nie każdy może tak powiedzieć o swoim tacie” – napisała w swojej pracy Emilia Kochańska z Bydgoszczy, laureatka ubiegłorocznej edycji konkursu. Informacja o ubiegłorocznej edycji konkursu i jej laureatach.

 

W tegorocznej edycji konkursu prace można było składać w terminie do 15 maja.