Sprawy społeczne

IV Regionalne Dni Psychoterapii, 24-28 października 2016r. Toruń.
IV Regionalne Dni Psychoterapii, 24-28 października 2016r. Toruń.

IV. Regionalne Dni Psychoterapii O dzieciach, młodzieży i nie tylko 24-28 październik 2016 Toruń – Włocławek – Inowrocław

Tegoroczna, czwarta już edycja Regionalnych Dni Psychoterapii, odbyła się pod hasłem „Ważne sprawy małych ludzi” i koncentrowała się przede wszystkim na psychologicznych problemach związanych z młodym człowiekiem.

 

Do podjęcia tego tematu skłoniło wiele powodów m.in.: coraz większe trudności przeżywane przez dzieci w domu i w szkole, nieumiejętność nawiązywania przez nie satysfakcjonujących relacji pomiędzy sobą i z dorosłymi, brak wsparcia i odpowiednich wzorców dla młodych osób u ich rodziców (którzy sami niejednokrotnie potrzebują wsparcia), coraz silniejsze oddziaływanie kultury popularnej, wiążące się także z ryzykiem popadnięcia w różnorakie uzależnienia oraz zaburzenia odżywiania. Nie tylko rodzice i osoby na co dzień pracujące z dziećmi coraz bardziej interesują się tym, co na te tematy ma do powiedzenia psychologia.

 

W ramach IV Regionalnych Dni Psychoterapii zainteresowani mogli uczestniczyć w różnorodnych prelekcjach i praktycznych warsztatach dotyczących takich zagadnień, jak komunikacja z dzieckiem, rozwiązywanie konfliktów, towarzyszenie w dorastaniu i rozwijaniu uzdolnień, kompetencje rodzicielskie, rozwój psychoseksualny dziecka, zaburzenia rozwoju, uzależnienia i wiele innych. Dni Psychoterapii zakończył bezpłatny pokaz filmowy „Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham”.

 

Już tradycyjnie terapeuci proponowali także bezpłatne indywidualne konsultacje dla osób zainteresowanych.

 

Mamy nadzieję, że wydarzenia, które odbyły się w ramach IV Regionalnych Dni Psychoterapii zaowocują większą świadomością tego, jak postępować z dziećmi, aby wspierać ich rozwój, jak rozmawiać z dziećmi na tematy, które często są traktowane jako tabu.

 

Opracowanie:

Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy

w Departamencie Spraw Społecznych i Zdrowia

listopad 2016 r.

 

IV Regionalne Dni Psychoterapii, 24-28 października 2016r. Toruń.IV Regionalne Dni Psychoterapii, 24-28 października 2016r. Toruń.IV Regionalne Dni Psychoterapii, 24-28 października 2016r. Toruń.IV Regionalne Dni Psychoterapii, 24-28 października 2016r. Toruń.IV Regionalne Dni Psychoterapii, 24-28 października 2016r. Toruń.IV Regionalne Dni Psychoterapii, 24-28 października 2016r. Toruń.