Sprawy społeczne

Ilustracja - Standardy postępowania w procedurze "niebieskie karty" w sprawie dzieci

Dzieci, nasze skarby

Przed nami perspektywa wakacji i urlopów. Zanim opustoszeją szkoły i przedszkola, wzrasta zainteresowanie dziećmi i młodzieżą – ich szkolnymi wynikami, organizacją dla nich wakacyjnych atrakcji i zapewnieniem opieki. Niestety, czas wakacji nie jest dla dzieci wolny od zagrożeń, w tym od przemocy. Tak więc kanikuła to okres intensywnej pracy instytucji działających na rzecz ochrony i pomocy najmłodszym.

 

Właśnie dlatego, zapraszamy Państwa do zapoznania się z poradnikiem autorstwa pań: Katarzyny Fenik-Gaberle i Renaty Kałuckiej-Kokot pt. Standardy postępowania w procedurze „Niebieskie Karty” w sprawie dzieci. Publikujemy tę pozycję dzięki uprzejmości Autorek i Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia dla Dzielnicy Mokotów oraz Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie dla Dzielnicy Mokotów. Poradnik dostępny jest w naszym serwisie, w części „DLA PROFESJONALISTÓW”.

 

Mamy nadzieje, że ta pozycja będzie pomocna również kujawsko-pomorskim specjalistom w ich pracy z rodzinami doświadczonymi przemocą.

 

Biuro Wsparcia Rodziny, Przeciwdziałania Przemocy i Uzależnieniom

w Departamencie Spraw Społecznych i Zdrowia

 

czerwiec 2022