Rolnictwo

Targi Grüne Woche 2023, wyk. B. Darowska
Targi Grüne Woche 2023, wyk. B. Darowska

Światowe targi żywności, rolnictwa i ogrodnictwa zazielenią się ponownie w Berlinie.

Już po raz 30. nasz region weźmie udział w Międzynarodowych Targach Rolno-Spożywczych Grüne Woche (Zielony Tydzień) w Berlinie. Te największe światowe targi żywności, rolnictwa
i ogrodnictwa, o bardzo długich tradycjach, w bieżącym roku odbędą się w dniach 19-28 stycznia 2024 roku. Grüne Woche to impreza targowa, która jest miejscem spotkań producentów żywności z całego świata, którzy prezentują produkty żywnościowe wysokiej jakości, promując swoje marki i testując gusta konsumentów. Równolegle do wystaw, degustacji i pokazów kulinarnych, odbywają się liczne seminaria i konferencje o tematyce rolniczej, ekonomicznej oraz poświęcone powiązaniom producentów surowców i przetwórców.

 

Na stoisku Województwa Kujawsko-Pomorskiego (hala 11.2, stoisko nr 102 i 102a) na powierzchni 112 metrów kwadratowych prezentowany będzie potencjał gospodarczy naszego regionu poprzez ekspozycję i promocję żywności wysokiej jakości, m.in.: wyroby wędliniarskie, gęsinę, wyroby mleczarskie.  Lista przedsiębiorstw, które wezmą udział w Międzynarodowych Targach Rolno-Spożywczych Grüne Woche 2024 w Berlinie:

  • Zakład Masarski Kwiecińscy Spółka Jawna,
  • Fundacja Hodowców Polskiej Białej Gęsi,
  • Zajazd przy Kominku Katarzyna Raniszewska,
  • Masarnia Władysławowo Spółka Jawna Roman Zawistowski, Barbara Zawistowska, Andrzej Zawistowski,
  • Grudziądzka Spółdzielnia Mleczarska

 

Na stoisku Województwa, na ekranie telewizyjnym będą prezentowane filmy  promujące walory turystyczne i przyrodnicze regionu Kujaw i Pomorza oraz produkty tradycyjne i regionalne. Dostępne będą również materiały informacyjne i promocyjne na temat warunków inwestycyjnych i potencjału gospodarczego w regionie.

Jubileusz 30 lat uczestnictwa regionu w tej prestiżowej imprezie odbędzie się pod wspólnym hasłem Polska smakuje.