Aktualności

Słoiki z powidłami śliwkowymi, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Lokalna żywność – zapraszamy na zakupy

Miody, sery i wędliny – to produkty, które znajdziemy w sklepie internetowym Lokalna Żywność. W ofercie także przeciery z ogórków kiszonych, syrop z owoców czarnego bzu, pieczywo i powidła. Zamówienia można składać od dziś do 29 stycznia. Odbiór 1 lutego w trzech toruńskich lokalizacjach.

 

Kujawsko-Pomorskie kusi różnorodnością smaków, a wśród produktów oferowanych w naszym sklepie internetowym każdy znajdzie coś dla siebie. To także świetny pomysł na upominek – zachęca marszałek Piotr Całbecki.

 

Produkty od początku do końca powstają w jednym gospodarstwie. Jest to przykład wdrażania idei krótkiego łańcucha produkcji żywności. Zamówienia są zbierane odpowiednio wcześniej, aby dostawa mogła odbyć się bezpośrednio po zebraniu lub wytworzeniu produktów. Dzięki temu są one najświeższe, co zapewnia najwyższą jakość. Produkty są dostarczane w ekologicznych torbach wielorazowego użytku. Zakupy w sklepie internetowym Lokalnej Żywności to także wsparcie lokalnego biznesu. W ofercie także warzywa i owoce, napoje i przetwory, garmażeria, mąki, kasze i pieczywo.

 

Zamówione produkty będą gotowe do odbioru w czwartek 1 lutego w jednym z trzech miejsc w Toruniu:

  • na trzecim piętrze w bufecie Urzędu Marszałkowskiego przy placu Teatralnym 2 od 14.30 do 16,
  • budynku Urzędu Marszałkowskiego przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 73 w sali numer 16, w godzinach od 14.30 do 16.30,
  • Auli UMK przy ulicy Jurija Gagarina 11, od 15 do 16.

 

Rolnicy, którzy chcą dołączyć do grona naszych dostawców, mogą zgłaszać się za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres kontakt@lokalna-zywnosc.pl.

 

Świeże produkty pochodzące od lokalnych rolników można zakupić także na wielu targowiskach w regionie, które przeszły gruntowną rewitalizację dzięki środkom unijnym z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW).

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

22 stycznia 2024 r.