Rolnictwo

Ubiegłoroczna gala wręczenia nagród Agricola-Syn Ziemi, fot. Andrzej Goiński/UMWKP
Ubiegłoroczna gala wręczenia nagród Agricola-Syn Ziemi, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Najlepsi gospodarze regionu odbiorą nagrody i statuetki

Laureatów konkursu o Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Agricola – Syn Ziemi poznamy 6 października br. roku podczas uroczystości rozstrzygnięcia konkursu, która odbędzie się w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu. Będzie to doskonała okazja do podziękowań zwycięzcom za wysiłek i zaangażowanie oraz do pogratulowania osiągnięć, dzięki którym w pełni zasłużyli na miano najlepszych.

Ideą konkursu jest wyróżnienie najbardziej przedsiębiorczych i aktywnych społecznie rolników oraz kobiet przedsiębiorczych i aktywnych społecznie. Kandydatury zgłaszają samorządy lokalne, związki i organizacje rolnicze oraz Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

 

W tym roku wpłynęło 19 wniosków w kategorii „Kobieta przedsiębiorcza, kobieta aktywna społecznie”, 16 wniosków w kategorii „Innowacje w rolnictwie” i 17 w kategorii „Rolnictwo tradycyjne”. Zwycięzców, których poznamy podczas gali, wskazała kapituła konkursowa, której przewodniczył Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Zbigniew Sosnowski.