Rolnictwo

Grafika Akademia Żniwna

Akademia Żniwna

Wkrótce poznamy zwycięzców konkursów na najbardziej pomysłowy witacz dożynkowy oraz najlepsze koncepcje rozwoju kół gospodyń wiejskich. W Osadzie Karbówko 16 listopada odbędzie się wydarzenie pod nazwą Akademia Żniwna – popularyzacja wiedzy o obrzędach dożynkowych. Podczas konferencji ogłosimy wyniki konkursów: Najbardziej pomysłowy witacz dożynkowy oraz Świetlice wiejskie – co się tutaj dzieje? Spotkanie będzie doskonałą okazją do podziękowań zwycięzcom za wysiłek i zaangażowanie oraz do pogratulowania osiągnięć.

Do udziału w konkursie „Pomysłowy witacz dożynkowy 2023” wpłynęło 28 zgłoszeń. Podmiotami uprawnionymi do zgłoszenia sołectwa były gminy z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. Nagrody o łącznej wysokości 6 tysięcy złotych otrzymają trzy sołectwa.

 

Do konkursu „Świetlice wiejskie – co się tutaj dzieje?” wpłynęło 26 zgłoszeń kół gospodyń wiejskich. Oceniano zaprezentowane koncepcje rozwoju koła gospodyń wiejskich. Nagrodzonych zostanie sześć kół nagrodami o łącznej wysokości 21 tysięcy złotych.