Kultura

Remix – zwycięzca konkursu na spektakl teatralno-muzyczny

W ubiegłym roku został ogłoszony przez marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego konkurs na spektakl poświęcony Fryderykowi Chopinowi, przybliżający postać i twórczość Fryderyka Chopina oraz regionalne dziedzictwo kultury związane z kompozytorem. Zwyciężył w konkursie scenariusz pn.: „hip HIP cHOPin REMIX improwizacja rytmem i bitem w rytmie etiudy rewolucyjnej” p. Romana Kołakowskiego. Wyreżyserowane przez autora przedstawienie zostało już zaprezentowane kilkanaście razy na scenach województwa mazowieckiego i kujawsko-pomorskiego.

 

Remix jest nowatorskim połączeniem klasycznej wersji muzyki kompozytora z jej współczesną interpretacją. Kierowany jest do szerokiej publiczności, ale przede wszystkim do młodzieży.

 

Spektakle odbyły się do tej pory m.in. w Tarczynie, Warszawie, Górze Kalwarii, we Włocławku,  Bydgoszczy, Toruniu, Brodnicy, Górsku, Golubiu-Dobrzyniu i Chełmży.

 

Przed nami ostatnie przedstawienie finalizujące projekt: o godz. 12.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Toruniu.    

 

W spektaklu występują: Ewa Serwa, Agata Klimczak, Marcel Borowiec, Grzegorz Bukowski, Damian Łukawski, Roman Kołakowski, Bartłomiej Abramowicz, Andrzej Walus i Hiroaki Murakami.

 

Zapraszamy! Wstęp wolny.

 

Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach projektu pn. „Promocja osoby i twórczości Fryderyka Chopina jako marki kulturowej regionu w latach 2014-2015”, dofinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu  Województwa Kujawsko-Pomorskiego.