Kultura

Plakat - „Marszałkowski koncert Chopinowski”

Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki zaprasza Państwa na „Marszałkowski koncert Chopinowski”, który odbędzie się 15 września 2018 r. w CKK Jordanki

W koncercie w ramach cyklu „Niepodległa w kulturze” wystąpią z recitalami fortepianowymi Paweł Wakarecy oraz Marek Tomaszewski. Będzie to powtórzenie koncertu, który odbył się w 2017 roku w Paryżu. Marek Tomaszewski, to pianista, który w latach 1966-1986 zdobył międzynarodową sławę grając w duecie „Marek i Wacek”. Obecnie mieszka i pracuje we Francji, gdzie prowadzi szkołę improwizacji i jazzu. Artysta przedstawi swoje swingowe wariacje nt. utworów Fryderyka Chopina. Paweł Wakarecy jest toruńskim pianistą, który m.in. zdobył wyróżnienie oraz Nagrodę Specjalną dla Najlepszego Polaka w 16. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2010). Koncertował w wielu miastach Polski, a także za granicą – w Niemczech, Szwecji, Rosji, Bułgarii, Francji, Szwajcarii, Chinach, Japonii. Artysta zagra utwory Fryderyka Chopina w wersji klasycznej.

 

Termin: sobota, 15 września 2018 r.

Godzina 18:00

Miejsce: CKK Jordanki, Aleja Solidarności 1-3, 87-100 Toruń.

 

Zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy na adres: m.majrowska@kujawsko-pomorskie.pl . Liczba miejsc jest ograniczona. Prosimy w korespondencji e-mailowej o podanie imienia i nazwiska oraz liczby biletów (1 lub 2).

 

Odbiór potwierdzonych e-mailowo biletów nastąpi w Punkcie Informacyjno-Podawczym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu, Pl. Teatralny 2, w dniach 11-13 września w godzinach pracy Urzędu.

 

Plakat - „Marszałkowski koncert Chopinowski”