Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Pieniądze na regionalną turystykę rozdane

Rajd rowerowy, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP
Rajd rowerowy, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

60 tysięcy złotych z budżetu województwa przeznaczono w tym roku na realizację projektów z zakresu upowszechniania turystyki i krajoznawstwa. Dzięki temu dofinansowaniu organizacje pozarządowe zorganizują rajdy piesze i rowerowe, konkursy i warsztaty.

 

- Dzięki przedsięwzięciom i imprezom przygotowywanym przez organizacje pozarządowe wzrasta atrakcyjność turystyczna naszego województwa. Tego typu inicjatywy to ważny wkład w rozwój regionalnej oferty oraz popularyzację i upowszechnianie turystyki na Kujawach i Pomorzu. Dzięki nim coraz więcej osób może odkrywać atrakcje swoich małych ojczyzn – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

W ramach konkursu pn. ,,Upowszechnianie turystyki i krajoznawstwa" do 21 organizacji pozarządowych z regionu trafiło w sumie 60 tysięcy złotych. Otrzymane dofinansowanie umożliwi Lokalnej Organizacji Turystycznej w Toruniu stworzenie kompleksowych ofert weekendowych oraz ich promocję, Klub Turystyki Rowerowej Horyzont z Izbicy Kujawskiej zorganizuje rajd rowerowy „Szlakiem Megalitów”, a Oddział PTTK w Golubiu-Dobrzyniu po raz 53. przeprowadzi Rajd Pieszy Szlakiem Fryderyka Chopina.

 

Lista dofinansowanych projektów

 

Urząd Marszałkowski corocznie wspiera realizację projektów organizacji pozarządowych w dziedzinach: kultury, sportu, rozwiązywania problemów uzależnień, pomocy społecznej, ochrony zdrowia, turystyki oraz działalności na rzecz osób niepełnosprawnych. W tym roku w puli środków blisko 7 milionów złotych, które zostaną rozdysponowane w ramach 20 konkursów.

 

Czytaj także:

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

8 lipca 2022 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone