Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Sztafeta na stulecie

Fot. Wojtek Szabelski
Fot. Wojtek Szabelski

Odległość z Bydgoszczy i Torunia, stolic naszego regionu, do Pucka, w którym armia generała Hallera dokonała zaślubin Polski z morzem, to około 240 kilometrów. Z okazji stulecia powrotu Pomorza do wolnej Polski organizujemy bieg sztafetowy na trasie Bydgoszcz/Toruń – Puck. Do uczestnictwa zapraszamy drużyny biegowe. Zapisy

 

- Myślę, że bieg sztafetowy to bardzo interesująca forma uczczenia powrotu Kujaw i Pomorza do Wolnej Polski. Zapraszam gorąco drużyny biegowe z naszego regionu do udział w tym sportowo-patriotycznym przedsięwzięciu.  A mieszkańców miast i wsi, przez które będą podążać maratończycy do kibicowania – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Start biegu zaplanowano na piątek 7 lutego w dwóch stolicach regionu. Uczestniczyć w nim będzie dziesięć drużyn biegackich, które będą się składać z ośmiu zawodników (każdego zawodnika należy zgłosić indywidualnie). Kolumny biegaczy połączą się w Unisławiu (powiat chełmiński) i stamtąd będą podążać w kierunku Pucka. Meta pierwszego etapu znajduje się w Warlubiu (powiat świecki). Drugi etap zakończy się w sobotę 8 lutego w Pruszczu Gdańskim. Trzeci w niedzielę 9 lutego na rynku w Pucku. Następnego dnia uczestnicy sztafety wezmą udział w obchodach 100-lecia zaślubin Polski z morzem i w paradzie rekonstrukcyjnej odtwarzającej przybycie generała  Hallera oraz oficjalnych uroczystościach państwowych z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy.

 

Pierwszy etap liczy około 83 kilometrów i startować będzie w nich trzech przedstawicieli drużyn, drugi etap to około 86 kilometrów (trzech przedstawicieli), trzeci to 70 kilometrów, które zostaną pokonane przez dwóch biegaczy z każdej drużyny. Uczestnicy, zgodnie z regulaminem, mają zapewnione wyżywienie oraz nocleg.

 

Udział zespołów sztafetowych w imprezie jest bezpłatny. Organizatorem głównym jest samorząd województwa kujawsko-pomorskiego, a organizatorem wykonawczym Stowarzyszenie Run to Run.

 

Szczegółowy regulamin znajduje się tutaj.

Link do zapisów elektronicznych tutaj.

 

Bieg sztafetowy jest częścią obchodów stulecia powrotu Pomorza i Kujaw Zachodnich do wolnej Polski. Więcej o uroczystościach piszemy w materiale: „Stulecie temu wróciła tu Polska

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

9 stycznia 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 13 stycznia 2020 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone