Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Koronawirus

Dach nad głową dla poszkodowanych w nawałnicy

Marszałek Piotr Całbecki wizytuje tymczasowe lokum państwa Gończ w Pamiętowie, fot. Tymon Markowski dla UMWKP
Marszałek Piotr Całbecki wizytuje tymczasowe lokum państwa Gończ w Pamiętowie, fot. Tymon Markowski dla UMWKP

Pierwszy z dwudziestu zakupionych przez samorząd województwa w pełni wyposażonych domów mobilnych typu holenderskiego trafił do Pamiętowa w gminie Kęsowo w powiecie tucholskim. Zapewniamy dach nad głową rodzinom, które znalazły się w najtrudniejszej sytuacji w wyniku nawałnicy, która w nocy z 11 na 12 sierpnia spustoszyła północne i północno-zachodnie rejony naszego województwa.

 

Państwo Gończ z Pamiętowa jeszcze w czwartek mieszkali w domu, którego dach zerwała wichura; żywioł zniszczył też inne budynki w ich gospodarstwie. Pomagają im córka i zięć, odbudowa właśnie się rozpoczyna.

 

- Kolejne takie domy będą trafiały do potrzebujących w najbliższych dniach. Będą służyć tak długo, jak będą potrzebne. To obecnie najpilniejsze potrzeby, tym bardziej, że robi się coraz zimniej. Mam nadzieję, że państwo Gończ zamieszkają u siebie w wyremontowanym już domu jeszcze przed Bożym Narodzeniem – mówił marszałek Piotr Całbecki, który w miniony piątek (15 września) w Pamiętowie sprawdzał  warunki w ich nowym lokum, zawożąc przy okazji paczki z produktami żywnościowymi i higienicznymi.

 

Drugi z zakupionych przez samorząd województwa domów mobilnych przyjechał w piątek wieczorem do wsi Sitowiec w gminie Koronowo - otrzymała go pięcioosobowa rodzina z uczącymi się młodymi ludźmi. Dwa następne będą transportowane dziś w nocy - do Sitowca (przekażemy go spodziewającej się kolejnego potomka młodej rodzinie z czteroletnią córką) i do Samsieczna w gminie Sicienko. 

 

Zakupione przez samorząd województwa domy mobilne mają ponad 40 metrów kwadratowych powierzchni, dwie sypialnie, salon z miejscami do spania, łazienkę z bieżącą wodą i wyposażoną kuchnię, gazowe centralne ogrzewanie. Podłączenia do sieci elektrycznej oraz wodociągu i kanalizacji zapewniają gminy. Zakup domów finansujemy z budżetu województwa oraz pieniędzy, które przekazały nam w ramach wsparcia dla terenów objętych kataklizmem samorządy terytorialne z całej Polski.  

 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

15 września 2017 r.

Ostatnia aktualizacja: 19 września 2017 r.

 

Marszałek Piotr Całbecki wizytuje tymczasowe lokum państwa Gończ w Pamiętowie, fot. Tymon Markowski dla UMWKPMarszałek Piotr Całbecki wizytuje tymczasowe lokum państwa Gończ w Pamiętowie, fot. Tymon Markowski dla UMWKPMarszałek Piotr Całbecki wizytuje tymczasowe lokum państwa Gończ w Pamiętowie, fot. Tymon Markowski dla UMWKPMarszałek Piotr Całbecki wizytuje tymczasowe lokum państwa Gończ w Pamiętowie, fot. Tymon Markowski dla UMWKPMarszałek Piotr Całbecki wizytuje tymczasowe lokum państwa Gończ w Pamiętowie, fot. Tymon Markowski dla UMWKPMarszałek Piotr Całbecki wizytuje tymczasowe lokum państwa Gończ w Pamiętowie, fot. Tymon Markowski dla UMWKPMarszałek Piotr Całbecki wizytuje tymczasowe lokum państwa Gończ w Pamiętowie, fot. Tymon Markowski dla UMWKPPierwszy dom mobilny typu holenderskiego dotarł do mieszkańców Pamiętowa w gminie Kęsowo, fot. Andrzej Goiński/UMWKPPierwszy dom mobilny typu holenderskiego dotarł do mieszkańców Pamiętowa w gminie Kęsowo, fot. Andrzej Goiński/UMWKPPierwszy dom mobilny typu holenderskiego dotarł do mieszkańców Pamiętowa w gminie Kęsowo, fot. Andrzej Goiński/UMWKPPierwszy dom mobilny typu holenderskiego dotarł do mieszkańców Pamiętowa w gminie Kęsowo, fot. Andrzej Goiński/UMWKPPierwszy dom mobilny typu holenderskiego dotarł do mieszkańców Pamiętowa w gminie Kęsowo, fot. Andrzej Goiński/UMWKPPierwszy dom mobilny typu holenderskiego dotarł do mieszkańców Pamiętowa w gminie Kęsowo, fot. Andrzej Goiński/UMWKPPierwszy dom mobilny typu holenderskiego dotarł do mieszkańców Pamiętowa w gminie Kęsowo, fot. Andrzej Goiński/UMWKPPierwszy dom mobilny typu holenderskiego dotarł do mieszkańców Pamiętowa w gminie Kęsowo, fot. Andrzej Goiński/UMWKPPierwszy dom mobilny typu holenderskiego dotarł do mieszkańców Pamiętowa w gminie Kęsowo, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone